Нафта в Лондоні і Нью-Йорку подорожчала майже на 2 дол


Нафта на біржах Лондона і Нью-Йорка за підсумками торгів 24 лютого 2012 р. подорожчала майже на 2 дол., після того як МАГАТЕ заявило, що Іран в останні місяці різко прискорив виробництво збагаченого урану, що підсилило припущення про можливі перебої поставок палива з Ісламської Республіки.

За підсумками торгів 24 лютого офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-Йорку за підсумками торгів 24 лютого 2012 р. підвищилася на 1,94 дол. і склала 109,77 дол./бар. В той же час офіційна ціна нафти Brent на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) за підсумками торгів 24 лютого 2012 р. підвищилася на 1,85 дол і склала 125,47 дол./бар.

Таким чином, нафта Brent вперше перевищила позначку 125 дол./бар.

Позитивний тренд котирувань на нафту був встановлений з початку дня, багато в чому через те, що долар з початку дня трохи знизився проти євро та інших валют, забезпечивши привабливі умови для спекулятивних покупок нафти та інших товарних активів, ціни на які встановлено у валюті США. Вчора вранці індекс долара для шести провідних світових валют просів нижче позначки 79,7 пункту, у той час як курс єдиної європейської валюти перевищив значення 1,338 дол./євро. На цьому тлі нафта зростала на 0,3-0,5 дол.

Зазначимо, офіційні ціни нафту Brent і WTI зросли з початку поточного тижня майже на 6 дол./бар.

Деякі експерти припускають, що в даний момент ситуація на нафтовому ринку нагадує передкризові події 2008 р. Зростання цін на нафту стимулює підвищений попит, підвищений попит - призводить до ще більшого зростання цін, що формує нову нафтову бульбашку: споживання і видобуток залишаються на одному рівні, однак ціни стрімко ростуть.

"Існує одна найбільша і абсолютно очевидна причина зростання цін - це напружена ситуація навколо Ірану. Якщо б нафтотрейдери абстрагувалися від цього геополітичного ризику в поставках, тоді, думаю, ціна за барель сирої нафти коливалася від 80 до 90 доларів залежно від сорту. Нинішній ринок не відчуває нестачі нафти. Країни ОПЕК виробляють її більше, ніж рік тому, завдяки відновленню видобутку в Лівії. В той же час через підвищення цін на нафту її споживання значно нижче, ніж рік тому", - вважає аналітик Citigroup Тім Еванс.

Так, Саудівська Аравія минулого тижня збільшила експорт нафти до 9 млн бар./добу проти 7,5 млн бар./добу за станом на кінець січня 2012 р. Це найвищий рівень експорту нафти в цій країни за останні 3 роки. Це може заспокоїти ринки, які бояться припинення постачань з Ірану.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua