Глазьєв: Суверенітету України більше загрожує участь в ЄС, ніж у Митному союзі


Глазьєв: Суверенітету України більше загрожує участь в ЄС, ніж у Митному союзі

Українському суверенітету більше загрожує участь у Євросоюзі, ніж у Митному союзі, вважає відповідальний секретар комісії МС Сергій Глазьєв.

Він підтверджує цей факт нинішньою ситуацією в деяких країнах ЄС, де національний уряд "фактично очолюють єврокомісари".

Глазьєв також зазначив, що безпосередній ефект участі України в МС з Росією, Білоруссю і Казахстаном дозволив би Україні збалансувати свої платіжні відносини з зовнішнім світом за рахунок поліпшення торгівлі приблизно на $9 млрд.

Він уточнив, що це тільки попередні розрахунки. За його словами, Україні необхідно прийняти політичне рішення про участь у Митному союзі і єдиний економічний простір в рамках СНД.

"Зараз, спираючись на досвід трирічної роботи Митного союзу, керівники трьох держав прийняли рішення перейти до нової фази інтеграції. Створено Євразійську економічну комісію. У понеділок пройде перше засідання вищого органу цієї комісії на рівні глав держав, де буде сформована нова структура управління", - повідомив Глазьєв.

За його словами, створення Митного союзу і єдиного економічного простору створюють спільний ринок товарів, послуг, капіталу і праці.

"Україна брала участь в обговоренні і підготовці відповідних документів. Тому, з моєї точки зору, приєднання України до договірно-правової базі Митного союзу і єдиного економічного простору будь-яких технічних чи юридичних проблем не становить", - підкреслив він.

Разом з тим, Глазьєв також сказав, що в п'ятницю буде прийнято рішення про приєднання Росії до СОТ, і "тим самим знімається останній аргумент наших опонентів, які заявляли, що Росія не член СОТ, а Україна член СОТ, ми перебуваємо на різних рівнях міжнародного права, і це перешкоджає інтеграції".

Він зазначив, що учасники Митного союзу не намагаються створити замкнутий простір. "Ми сьогодні ведемо переговори про створення зони вільної торгівлі з Європейською асоціацією вільної торгівлі, яка є кроком до Євросоюзу", - повідомив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua