МВФ лякає Азію кризою Європи та США — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

МВФ лякає Азію кризою Європи та США

Казна та Політика
472
Короткострокові ризики для економіки країн Азії стрімко зростають через боргову кризц Європи і спад американської економіки, що вимагає від влади готовності оперативно коректувати курс, заявив у четвер Міжнародний валютний фонд.
МВФ також попередив про ризик відтоку капіталу з регіону, заявивши, що іноземні інвестори з країн з розвиненою економікою можуть різко скоротити позиції, які вони активно займали на азіатських ринках з 2009 року.
"Раптова ліквідація цих позицій може призвести до втрати довіри, і проблеми можуть перекинутися з ринків облігацій та акцій на ринки валют і інші сегменти", - йдеться в доповіді МВФ про економічні перспективи азіатсько-тихоокеанського регіону.
"Розпродажі на азіатських фінансових ринках у серпні та вересні 2011 року показали, що посилення фінансових проблем єврозони і новий спад в США можуть призвести до серйозних макроекономічних і фінансових наслідків для Азії", - йдеться в доповіді.
"(Для Азії) ризики очевидно зміщені в бік погіршення", - заявив МВФ.
У доповіді вказується, що кредитні потоки можуть також вичерпатись, якщо європейські та американські банки скоротять кредитні лінії в Азії через великі втрати у себе вдома.
МВФ заявив, що підвищений економічний ризик на тлі загрози перегріву змушує азіатських політиків шукати тонкий баланс.
"Вони повинні остерігатися ризиків для економічного зростання, а також обмежити негативний вплив тривалого періоду м'яких фінансових умов на інфляцію".
МВФ вважає, що багатьом країнам регіону потрібно продовжувати нормалізацію м'якої макроекономічної політики заради зниження інфляційних ризиків, як за рахунок більш високих відсоткових ставок, так і за допомогою більш гнучких обмінних курсів.
"Проте, у країнах, де інфляція перебуває в межах цільових орієнтирів центральних банків і вразливість перед зовнішніми шоками вища, пауза в посиленні монетарної політики може бути виправдана доти, доки залишається високою глобальна невизначеність", - йдеться в заяві.
МВФ минулого місяця знизив прогноз економічного зростання країн Азії та Японії на 2012 рік, пославшись на спад в іншому світі. Він також скоротив і глобальний прогноз.
В даний час МВФ стверджує, що внутрішній попит в регіоні залишається сильним і зможе пом'якшити наслідки ослабленого зовнішнього попиту на теми зростання в короткостроковій перспективі.
МВФ в числі найбільших глобальних ризиків назвав різке падіння китайського експорту, яке здатне вилитися у зростання непрацюючих кредитів на балансах китайських банків і змусити їх різко посилити умови кредитування.
Японія може постраждати, якщо посилення неприйняття ризику в усьому світі поставить питання про стійкість її суверенного боргу і призведе до посилення фінансових умов для країни, вважають аналітики МВФ.
Загалом азіатські країни все ще мають ресурс, щоб за рахунок низки заходів пом'якшити вплив зарубіжних потрясінь на економічну активність так само як у відповідь на глобальну фінансову кризу 2008 року, йдеться в доповіді.
Якщо найнебезпечніші економічні ризики матеріалізуються, азіатські політики могли б припинити скасування фінансових стимулів, а центробанки - відкрити свої величезні іновалютні резерви і використовувати об'єднані механізми резервування в регіоні, заявив міжнародний кредитор.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас