Компромісом в питанні експортних мит на агропродукцію може стати введення граничних цін — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Компромісом в питанні експортних мит на агропродукцію може стати введення граничних цін

Аграрний ринок
277
Мита на експорт зернових, олійних і соняшникової олії будуть стягуватися лише у випадку, якщо ціни на них перевищать порогові, до такого компромісного варіанту схиляється уряд за підсумками переговорів з аграріями, повідомило у четвер інформоване джерело.
За його словами, цей варіант обговорювався на нараді, проведеній напередодні прем'єр-міністром Миколою Азаровим.
Співрозмовник агентства додав, що, як очікується, уряд оголосить свою позицію з цього питання до кінця тижня.
Він уточнив, що в разі введення граничних цін, які обговорювалися на нараді, нинішні мита на зернові будуть істотно зменшені або навіть скасовані зовсім.
Як повідомлялося, з 1 липня до 1 січня 2012 року Україна ввела мита на експорт пшениці (9%, але не менше EUR17 за тонну), кукурудзи (12%, але не менше EUR20 за тонну) і ячменю (14%, але не менш EUR23 за тонну).
Крім того, Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) розробило законопроект про введення мит на експорт соняшникової олії - 10%, але не менше EUR84 за тонну, соєвих бобів - 12%, але не менше EUR33 за тонну і ріпаку - 9 %, але не менше EUR15 за тонну. МЕРТ також пропонує продовжити дію мит на експорт зерна на весь 2102.
У свою чергу група депутатів, у тому числі глава парламентського аграрного комітету Григорій Калетник виступив з ініціативою знизити експортні мита та встановити вивізне мито на пшеницю, ячмінь, кукурудзу та ріпак - 3%, але не більше EUR2 за тонну, і на соняшникову олію - 3%, але не більше EUR5 за тонну.
Аграрії виступають за негайне скасування мит, заявляючи про збитковість виробництва зазначених культур і вимушене згортання виробництва. Напередодні ряд аграрних асоціацій пікетував уряд.
Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк напередодні назвав ще однією компромісною умовою відновлення відшкодування експортерам агропродукції податку на додану вартість.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас