Пуск газу до Європи газопроводом "Північний потік" заплановано на 8 листопада — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Пуск газу до Європи газопроводом "Північний потік" заплановано на 8 листопада

Енергетика
266
Пуск газу до Європи по газопроводу "Північний потік" намічено на 8 листопада 2011 р. Про це повідомив директор проекту Коте Хеннінг, повідомляє радіо "Маяк".
Коте Хеннінг нагадав, що зараз проводиться прогін технічного газу по трубопроводу по дну Балтійського моря.
Нагадаємо, 6 вересня ц.р. Російський "Газпром" почав заповнення газом першої черги трубопроводу "Північний потік".
19 серпня в бухті "Портова" Виборзького району Ленінградської області зварено останній "золотий" стик, що з'єднує морську ділянку першої нитки газопроводу "Північний потік" з сухопутним трубопроводом на російському березі.
Друга черга газопроводу, в рамках якої вже прокладено близько 600 км труб, буде введена в дію в кінці 2012 р.
Зазначимо, як заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко, в Європі зростає обсяг споживання російського газу. За його словами, в I півріччі 2011 р. постачання російського газу до Європи збільшилися приблизно на 20%. "Обсяг споживання російського газу в Європі зростає, і ми це відчуваємо", - повідомив він, коментуючи перспективи поставок газу з РФ до Європи.
Міністр енергетики РФ також відзначив, що введення потужностей газопроводу "Північний потік" не є прямим збільшенням обсягу поставок газу. "Потужності "Північного потоку" не є прямим збільшенням обсягів поставок. Це досить великі об'єми: проектна потужність "Північного потоку" після введення другої нитки буде 55 млрд куб. м - це трохи більше однієї третини поставок російського газу в Європу. І я думаю, що це буде певною мірою заміщати існуючі поставки, які йдуть по газотранспортній системі України. Це й була наша мета, тому що ми завжди хотіли уникати транзитних ризиків", - пояснив Шматко.
Між тим, раніше Німеччина відмовилася від будівництва третьої гілки даного газопроводу. За словами канцлера ФРН Ангели Меркель, у Німеччині не очікується значного збільшення попиту на газ з Росії, незважаючи на відмову від атомної енергетики.
"Північний потік" - принципово новий маршрут експорту російського газу в Європу. Газопровід пройде через акваторію Балтійського моря від бухти Портова (район Виборга в Ленінградській області) до узбережжя Німеччини (район Грайфсвальда).
Це спільний міжнародний проект компанії Nord Stream AG за участю чотирьох країн - Росії, Німеччини, Нідерландів та Франції. Акціонерами Nord Stream AG є ВАТ "Газпром" (51%), німецькі Wintershall Holding ("дочка" BASF SE) і E. On Ruhrgas (по 15,5%), нідерландська NVNederlandse Gasunie і французька GDF Suez SA (По 9%). Бюджет проекту - 7,4 млрд євро.
Після завершення будівництва обох ниток в кінці 2012 р. Пропускна здатність одного трубопроводу становить 27,5 млрд куб. м на рік, загальна - 55 млрд куб. м. Будівництво почалося в квітні 2010 р.
Варто також відзначити, що міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що з запуском першої гілки газопроводу "Північний потік" обсяги транспортування газу і виручка компанії НАК "Нафтогаз України" знизяться приблизно на 20%, починаючи з 2012 р., що негативно позначиться на її фінансових показниках.
Новий газопровід буде мати негативні наслідки також для Slovensky Plynarensky Priemysel, as (Далі - "SPP", "A"/прогноз "Негативний"). Існуючі газопроводи, що проходять через територію України і Словаччини, до теперішнього часу забезпечували транспортування близько 2/3 об'єму газу, який Росія постачає до Західної Європи.
Fitch відзначає, що в світлі переговорів щодо цін на газ і обсягів транспортування між "Нафтогазом" і "Газпромом" не можна повністю виключити можливість нових перебоїв у постачаннях газу, аналогічних до тих, що були в 2006 і 2009 рр. Наявність альтернативного маршруту експорту газу в Західну Європу може посилити позиції "Газпрому" в переговорах з "Нафтогазом".
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас