Україна три місяці не зможе торгувати квотами за Кіотським протоколом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна три місяці не зможе торгувати квотами за Кіотським протоколом

Казна та Політика
542
Для України на три місяці припинена торгівля квотами за Кіотським протоколом.
Як повідомили УНІАН у Національному екологічному центрі України, попереднім рішенням Комітету виконання зобов'язань Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату для України припинена можливість міжнародної торгівлі квотами та реалізації проектів спільного впровадження.
Також комітет попередньо визнав, що Національний кадастр антропогенних викидів України не відповідає міжнародним вимогам.
Екологи відзначають, що причиною такого рішення став звіт експертів ООН, які перевіряли національний кадастр за 2008 рік. "У звіті були представлені основні зауваження до українського кадастру: недостатня прозорість системи обліку викидів парникових газів, прогалини в обліку викидів у сфері лісового господарства та землекористування, відсутність енергетичного балансу України. З ряду джерел викидів відсутні або названі конфіденційними деякі дані. Експерти ООН вважають, що національна система обліку викидів і поглинання парникових газів не досить прозора, послідовна, повна і точна, як того вимагають міжнародні правила", - йдеться в повідомленні.
У Національному екологічному центрі України відзначають, що подальша доля торгівлі квотами та проектів спільного впровадження для України буде вирішена в жовтні цього року.
"Якщо в жовтні комітет схвалить остаточне рішення, що український кадастр не відповідає міжнародним вимогам, тоді серед можливих варіантів розвитку подій буде зупинка українського реєстру на більш тривалий термін, що робить неможливою дію гнучких механізмів Кіотського протоколу: торгівлі квотами та проектів спільного впровадження", - йдеться в повідомленні.
Координатор програми зі зміни клімату Національного екологічного центру України Христина Рудницька зазначила, що проблема з українською кадастром виникла через відсутність системи збору і перевірки даних про викиди по всіх секторах економіки.
За її словами, дані про викиди записуються на основі статистичних даних, ніхто не перевіряє, чи відповідають дані фактичним викидів.
Експерти ООН відзначили, що з 17 промислових процесів дані про викиди або відсутні, або конфіденційні. "Причому кількість конфіденційних даних зросла з минулого кадастру. Це ще більше погіршує облік викидів парникових газів", - сказала Рудницька.
Україна ратифікувала Рамкову конвенцію ООН зі зміни клімату та Кіотський протокол до неї і має можливість використовувати гнучкі механізми Кіотського протоколу, а для того щоб торгувати квотами або виконувати проекти зі скорочення викидів, Україна, як й інші держави, повинна надавати прозорі дані щодо викидів парникових газів та їх абсорбції.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас