Кабмін пропонує змінити терміни кредитної підтримки підприємств АПК — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін пропонує змінити терміни кредитної підтримки підприємств АПК

Кредит&Депозит
320
Кабінет міністрів України пропонує змінити терміни кредитної підтримки підприємств агропромислового комплексу, а також надати можливість сільськогосподарським підприємствам отримувати компенсацію відсоткової ставки за короткостроковими кредитами не тільки в поточному році.
Про це йдеться в законопроекті Кабміну № 9026 "Про внесення змін до ст. 13 Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" (щодо врегулювання розбіжностей при субсидування підприємств)", зареєстрованому у Верховній Раді.
Субсидування підлягає частина плати (процентів) за кредитом, сума якого використовується за цільовим призначенням на розвиток агропромислового комплексу. Кредитна субсидія надається у порядку та розмірі, визначених Кабміном:
а) для короткострокових кредитів - строком до 12 календарних місяців;
б) для середньострокових кредитів - строком до 36 календарних місяців;
в) для довгострокових кредитів - строком від 36 календарних місяців. При цьому кредитна субсидія за довгостроковими кредитами надається в межах 84 календарних місяців.
Також пропонується надати можливість сільськогосподарським підприємствам отримувати компенсацію відсоткової ставки за короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат не тільки в поточному році, а й наступного року (за витратами, понесеними у минулому році) в межах 12 календарних місяців.
Розподіл коштів, передбачених у держбюджеті для надання фінансової підтримки підприємствам АПК через механізм здешевлення кредитів планується здійснювати в порядку, визначеному Кабміном.
Крім того, законопроектом передбачено розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня у встановлені законом терміни надавати МінАПК звітність про використання коштів субсидованих кредитів.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас