Fitch підвищило рейтинг Румунії до рівня "BBB-" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Fitch підвищило рейтинг Румунії до рівня "BBB-"

Казна та Політика
196
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті Румунії до рівня "ВВВ-" з "ВВ+", а довгостроковий РДЕ в місцевій валюті - до "ВВВ" з "ВВВ-" з " стабільними "прогнозами по обох рейтингах, передає РИА Новости.
Стеля для рейтингів була піднята до "ВВВ +" з "ВВВ", короткостроковий РДЕ в іноземній валюті - до "F3" з "В".
"Підвищення рейтингів відображає прогрес, досягнутий Румунією в справі відновлення економіки після фінансової кризи, яка виражається в підвищенні рівня ВВП, хорошому рівні експорту, а також зниженні дефіциту бюджету", - наводяться в повідомленні слова експерта Fitch Еда Паркера.
З початку поточного року ВВП Румунії зріс на 1,6% в річному численні. Зростання показника викликане високим рівнем експорту, а також зниженням негативного сальдо поточного рахунку до 4,2% в 2010 році з 11,6% у 2008-му. Fitch вважає, що уряду країни вдасться досягти планованого показника зростання ВВП в 4,9% в поточному році, що все ж таки менше 6,4% в минулому році і 8,5% в 2009-му. Проте держборг країни становив 30,8% від ВВП до кінця 2010 року, і його рівень дозволяє присвоїти рейтинг "ВВВ-", бр він нижчий від порогу в 35%.
Інфляція в Румунії досягла 8,4% у травні поточного року, але в другому півріччі вона скоротиться, хоча і залишиться вище планованого ЦБ показника в 3%. Проте дохід на душу населення і хороші показники зниження рівня боргу країни, і навіть політична стабільність виступають причиною для позитивних рейтингових дій, відзначають експерти агентства. У майбутньому рейтинги можуть бути підвищені, якщо відбудуться: значне зростання ВВП, наближення показників по держдоходів до середньоєвропейських, структурні реформи фінансового сектора. Необхідно також уникнути макроекономічних дисбалансів і проводити впевнену консолідацію бюджетних коштів. У той же час, якщо підсумки парламентських виборів у листопаді наступного року негативно вплинуть на фінансовий сектор, це може призвести до перегляду рейтингів у бік пониження, вважають аналітики. Фактор зовнішнього впливу, зокрема проблеми низки грецьких банків, які мають філії в Румунії, можуть так само негативно позначитися на кредитних рейтингах країни. Усього грецькі фінансові організації володіють 16% банків Румунії.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас