Попередні підсумки діяльності банків України за січень 2003 року


Станом на 1 лютого 2003 року в Державному реєстрі банків значиться 183 банки, з них 157 банків мають ліцензію на здійснення банківських операцій, 24 банки перебувають в стадії ліквідації; 2 банки зареєстровані, але не отримали ліцензії. У січні створено один новий банк.

У січні 2003 року продовжувалася тенденція зростання основних показників діяльності банків, при цьому темпи зростання по більшості показників були вищі порівняно з січнем минулого року. Капітал (балансовий) за січень збільшився на 2.6 % і складає 10.2 млрд. грн., зобов'язання зросли на 1.8 % і становлять 54.9 млрд. грн., загальні активи збільшилися на 1.9 % і складають 69.0 млрд. грн. У січні минулого року мало місце скорочення активів на 0.2 %, зобов'язань - на 0.7%.

Позитивним у діяльності банків є значне зростання темпів довгострокового кредитування у порівнянні з кредитним портфелем. Довгострокові кредити збільшились на 3.1 % і складають 11.0 млрд. грн.

Банки продовжували нарощувати капітал, який зростав більш високими темпами, ніж активи і зобов'язання, що є необхідною умовою підвищення фінансової стійкості банків. Прибуток у січні дорівнював 127.5 млн. грн. (за січень 2002 року – 109.0 млн. грн.).

Вклади населення залишаються одним із основних джерел формування ресурсної бази банків. У загальній сумі зобов'язань вони складають більш, ніж третю частину, їхня сума у січні перевищила суму коштів юридичних осіб. Вклади фізичних осіб за січень 2003 року збільшились на 2.8 % і становлять 19.6 млрд. грн., в т.ч.строкові – 14.8 млрд. грн. (75.6 % від загальної суми вкладів), до запитання – 4.8 млрд. грн. (24.4 %). Наведені дані свідчать про зміцнення довіри населення до банків.

Незважаючи на позитивну динаміку основних показників діяльності банків у січні 2003 року, актуальними для них залишаються проблеми забезпечення стабільного функціонування і розвитку банків, підвищення рівня капіталізації, платоспроможності, покращення якості активів і пасивів, зниження ризиків, збільшення обсягів кредитування реального сектора економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua