Опитування: Дві третини українців за останній рік стали біднішими


Опитування: Дві третини українців за останній рік стали біднішими

За останній рік у двох третин українців погіршилось матеріальне становище. Про це свідчать результати всеукраїнського опитування, проведеного "Українським демократичним колом" на замовлення Інституту політики.

Так, 66,8% опитаних вказали на погіршення їхнього матеріального становища за останні 12 місяців. При цьому 26,3% відзначили, що їхнє матеріальне становище не змінилося, і лише 5,9% вважають, що їхнє матеріальне становище покращилось. Не змогли визначитися 1% опитаних.

На погіршення матеріального становища за останні 12 місяців вказують більшість населення у всіх регіонах: у Західному регіоні - 65%, в Центральному - 69,6%, в Південному - 64,7%, в Східному - 67,6%.

Кожній десятій українській сім'ї (11,3%) бракує грошей навіть на їжу, а 43,9% хоч і вистачає грошей на їжу, але купувати одяг або взуття вже складно.

Абсолютну більшість населення України (96%) в певною мірою хвилює зростання цін. Абсолютно не хвилює або швидше не хвилює зростання цін лише 3,9% громадян.

Зростання цін тією чи іншою мірою хвилює переважну більшість населення всіх регіонів країни: у Західному - 89,7%, в Центральному - 98%, в Південному - 99,6%, в Східному 95%.

Майже половина громадян (48,1%) вважають головним винуватцем нинішнього стрімкого зростання цін як нинішню, так і попередню владу в рівній мірі. При цьому 31,4% вважають головним винуватцем зростання цін нинішню владу, а 11,3% - попередню владу. В той же час, 5,8% дотримуються думки, що зростання цін - це об'єктивний наслідок світової кризи, а 3,4% не змогли визначитися.

Відзначимо, опитування проводилося 20-25 травня 2011 р. Вибіркову сукупність представляє доросле населення України і охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 1200 респондентів старше 18 років. Статистична похибка вибірки без врахування дизайн-ефекту з достовірністю 0,95 не перевищує ± 2,9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua