Експерт: Деякі політсили Європи штовхають Україну в МС


Експерт: Деякі політсили Європи штовхають Україну в МС

Можливе прийняття Європарламентом резолюції з засудження дій влади, спрямованих на згортання демократії в Україні, є спробою окремих політичних кіл Європи поставити нові бар'єри на євро інтеграційному шляху нашої країни. Таку думку висловив голова правління Інституту української політики Кость Бондаренко під час свого виступу в Брюсселі на круглому столі "Економічні і політичні процеси в Україні".

"Декому в Європі дуже хотілося б, щоб Україна образилася і пішла в обійми Росії та інших членів Митного союзу. Не дивно, що проект резолюції з'явився паралельно з посиленням економічного тиску і шантажу на Україну з боку Російської Федерації, яка намагається втягнути нас в Митний союз. Тобто, з одного боку тягнуть, з іншого - штовхають", - відзначив він.

Бондаренко не вірить в те, що депутати Європарламенту "аж надто заклопотані кримінальними справами проти окремих українських чиновників - у тому числі високого рангу". "Без подібних процесів - навіть проти колишніх президентів і прем'єрів, запідозрених в корупційних діях, неможливий процес очищення суспільства", - підкреслив він.

Бондаренко також не вірить, що процеси в Україні повинні непокоїти європарламентарів більше, ніж, наприклад, згортання демократії в Угорщині. "Зате я бачу чіткий логічний зв'язок між різними компонентами. Всім відоме ставлення Німеччини і ХДС до Росії і особливо Газпрому. Не мені говорити про те, хто більше лобіює інтереси цієї структури в Європі. Тепер погляньте на той факт, що одним з ініціаторів цієї резолюції виступає депутат Ельмар Брок - член ХДС і член Європейської народної партії. І резолюцію готові підтримати фракції ЄНП і лібералів. А тепер пригадайте про те, що в Ельмара Брока - дуже тісні стосунки з Юлією Тимошенко, а в Тимошенко - просто ідеальні стосунки з найближчим оточенням Володимира Путіна. Коло замкнулося!", - відзначив політолог.

На його думку, ті, хто реально цікавиться ситуацією в Україні, знають: відходу від демократії в нашій державі не могло бути, тому що не було самої демократії. "Те, що творилося за часів Ющенка і Тимошенко, назвати демократією важко. Це була охлократія, і саме Європа вимагала від України стабілізації. А тепер, коли стабілізація настала, почалися реформи і боротьба з корупцією, ці ж люди кричать: "Поверніть все назад!" Але це просто політика подвійних стандартів, єдине пояснення якої може лежати на поверхні: це політика, яка пишеться не в Брюсселі або Страсбургу, а в Москві, на Старій Площі і в Кремлі", - резюмував Бондаренко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua