Банкірів закликали до порядку


Банкірів закликали до порядку

Головний фінансовий регулятор країни доніс до вух керівництва кредитно-фінансових установ свою готовність застосувати санкції та заходи впливу по відношенню до банків, які не дотримуються стандартних вимог з організації охорони банківських приміщень. "Просимо голів правлінь, голів наглядових рад банків взяти під особистий контроль та вжити додаткових заходів щодо виконання вимог положення № 493", - говориться в листі Нацбанку (№ 11-219/2514-7023).

У своєму листі самий центральний банк України попросив фінустанови відновити належний рівень безпеки філій і відділень банків, оскільки за останній час працівниками відповідної інспекції НБУ в ряді банків було виявлено порушення вимог з охорони приміщень.

На жаль, більш докладної інформації про дані порушення від Нацбанку на момент виходу номера редакція не отримала. Але, як повідомив директор юридичного департаменту Національного банку України Володимир Новіков, наразі ситуація перебуває під контролем його відомства на стадії перевірок. Водночас, за його словами, в тому випадку, якщо Нацбанк все ж таки ухвалить рішення застосувати санкції до фінустанов, то, керуючись законом України, до банків будуть застосовуватися заходи в залежності від того, як банк буде ставитися до правопорушень і вживаним заходам НБУ. А також бажання керівництва фінустанови зробити все необхідне для того, щоб надалі забезпечити відділенням необхідний рівень захисту.

"На сьогодні дійсно стоїть питання з приводу зміцнення від вандалізму й іншого. Посилення охорони необхідне для того, щоб запобігти небажаному доступу до них", - говорить член наглядової ради асоціації УКБС Ярослав Колесник.

За його інформацією, ще в позаминулому році вийшла постанова НБУ, яка потребує впровадження охорони цих приміщень відповідно до загальноприйнятих стандартів, а також обмеження доступу до них. "Але, на жаль, це питання набагато складніше. Банки не тільки фізично повинні захищати свої приміщення (внутрішня і відомча охорона). Існують ще внутрішньобанківські вимоги до захисту (наприклад, обмеження на наявність готівки в касі) та процедури страхування, які також необхідно удосконалити. Це питання має бути переглянуте і вирішене разом з комерційними та державними банками", - стверджує Ярослав Колесник.

Другим важливим питанням охорони банкіри називають наявність відеоспостереження на відділеннях і біля банкоматів. "Йдеться про зміцнення касових блоків і касових вузлів. Згідно з новими вимогами Національного банку, їх потрібно надійно облаштовувати", - уточнює в бесіді з голова правління банку "Хрещатик" Дмитро Гриджук.

За іншими параметрами система безпеки банків в Україні може зрівнятися з європейськими аналогами, вважає голова правління "Юнекс банку" Андрій Яцура. "Система безпеки банків в Україні є нормальною і адекватною. І якщо у нас є які-небудь випадки крадіжок або нападів, то вони є і в європейських, і в американських банках", - стверджує він. Зараз, продовжує банкір, банки приходять до розуміння того, що потрібно надійно охороняти як свої заощадження, так і гроші клієнтів.

"Банків, які б недбало ставилися до безпеки своєї фінустанови, в Україні немає", - говорить він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua