Новий закон штату Юта про платіжні засоби вперше з 1971 р. вводить в обіг золото і срібло — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Новий закон штату Юта про платіжні засоби вперше з 1971 р. вводить в обіг золото і срібло

Валюта
1146
В американському штаті Юта набрав чинності закон, згідно з яким виготовлені із золота і срібла монети можуть прийматися до оплати товарів і послуг не за своїм номіналом, а за реальною вартістю дорогоцінного металу, що міститься в них, пише газета The New York Times.
Таким чином, вперше з 1971 року, коли в США було скасовано вільний обмін паперових доларів на золото, дорогоцінні метали отримують на території країни вільне ходіння, хоча закон і не зобов'язав покупців або продавців використовувати монети з дорогоцінних металів, а швидше просто створює альтернативу для паперових грошових знаків.
Згідно з "Актом про законні платіжні засоби від 2011 року", віднині викарбувані американським Монетним двором золоті і срібні інвестиційні монети, так звані American Gold Eagle (вагою від 0,1 до 1 унції і номіналом від $5 до $50) і American Silver Eagle (вагою від в 1 унцію і номіналом в $1) тепер можуть прийматися для оплати за реальною вартістю дорогоцінного металу, що міститься в них, тобто приблизно по $1,5 тис. за унцію золота і по $38 за унцію срібла.
Аналогічні законопроекти обговорюються в даний час в Міннесоті, Айдахо і Джорджиї.
Одним з основних нововведень ухваленого в Юті закону вважається той факт, що віднині такі монети "визнаються законним платіжним засобом і, як такі, не можуть бути об'єктом оподаткування деяких податків, що діють на території штату".
Зокрема, операції з монетами будуть звільнені від стягуваних на рівні штату податку на збільшення ринкової вартості капіталу (capital gains tax) і податку з продажів. Аналогічні федеральні податки стягуватимуться, як і раніше.
Закон був ухвалений під тиском популістського "Руху чаювання" (інакше званого "Чайна партія", від англ. Tea Party Movement, назва якого є відсиланням до подій "чаювання" Бостона 1773 року), прибічники якого впевнені, що нинішня фінансова політика американського уряду неминуче призведе до краху долара як платіжного засобу і що для запобігання цього необхідне повернення до золотого і срібного стандартів.
Хоча офіційний представник Монетного двору США Том Юрковськи заявив, що "закон не матиме жодних реальних наслідків" і є "чисто символічним", що підтримали нововведення законодавці переконані, що незабаром золото і срібло увійдуть до широкого вживання як платіжний засіб, в магазинах з'являться ваги для зважування монет, штат обзаведеться власним монетним двором і навіть спеціальними озброєними підрозділами для охорони золотого запасу.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас