ЄК: Реструктуризацію грецьких боргів необхідно провести без оголошення дефолту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ЄК: Реструктуризацію грецьких боргів необхідно провести без оголошення дефолту

Казна та Політика
266
Реструктуризація державної заборгованості в єврозоні, що проходить за погодженим принципом, допустима, якщо вона не отримує статусу кредитної події. З такою заявою виступив сьогодні комісар Євросоюзу з економічних і кредитно-грошових питань Оллі Рен, повідомляє РБК із посиланням на Reuters.
"Погоджене з кредиторами продовження термінів виплат по держзобов'язаннях або інша зміна параметрів виплат на добровільній основі може бути розглянуте (Євросоюзом) за умови, що це не створить кредитної події (наприклад, "дефолт")", - сказав Рен журналістам, натякнувши, що Греція може вдатися до реструктуризації своїх держзобов'язань.
Відзначимо, незважаючи на надану Греції міжнародну фінансову допомогу, країна так і не зуміла вирішити свої бюджетні і боргові проблеми, що змушує грецький уряд шукати додаткові способи скорочення боргового навантаження. Останнім часом ринки практично змирилися з думкою, що Греція піде на реструктуризацію своїх зобов'язань в тій чи іншій формі, наприклад, через продовження термінів обігу урядових облігацій.
Минулого тижня рейтингове агентство Fitch понизило суверенний кредитний рейтинг Греції відразу на три рівні (до B+), попередивши, що трактуватиме пролонгацію термінів грецьких позик як кредитну подію, а саме - суверенний дефолт.
Раніше, 9 травня 2011 р., інше міжнародне рейтингове агентство - Standard & Poor's (S&P) - знизило довгостроковий суверенний рейтинг Греції на два рівні - з BB- до B. Короткостроковий рейтинг країни знижений з B до C. Обидва рейтинги було залишені в списку CreditWatch на перегляд з можливістю подальшого зниження. Чергове зниження рейтингів Греції зумовлене збільшеною вірогідністю того, що Греція вдасться до реструктуризації заборгованості через продовження термінів існуючих зобов'язань.
Нагадаємо, в травні 2010 р. ЄС і МВФ відкрили Греції кредитну лінію на 110 млрд євро, пов'язавши фінансову допомогу з крутими заходами економії. Зокрема, Греція зобов'язалася до 2014 р. скоротити бюджетний дефіцит до 3% від ВВП. Проте через рік після того, як країни єврозони і МВФ погодилися надати Греції фінансову допомогу, стало ясно, що країна не справляється з наміченим планом. Дефіцит бюджету Греції за підсумками 2010 р. виявився на позначці 10,5% від ВВП - вище цільових орієнтирів влади і прогнозів Євросоюзу.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас