Набрав чинності закон про продовження спецпроцедури погашення заборгованості підприємств ПЕК до кінця 2012 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Набрав чинності закон про продовження спецпроцедури погашення заборгованості підприємств ПЕК до кінця 2012 року

Енергетика
367
В Україні набрав чинності закон про продовження спецпроцедури погашення заборгованості підприємств ПЕК до кінця 2012 р. Закон опубліковано у виданні "Урядовий кур'єр".
Нагадаємо, 28 січня Президент України Віктор Янукович підписав закон про продовження спецпроцедури погашення заборгованості підприємств ПЕК до кінця 2012 р. № 2940-VI, повідомляє прес-служба Президента України.
Відзначимо, 13 січня Верховна Рада України (ВР) прийняла за основу і в цілому законопроект, який подовжує до 1 січня 2013 р. дію спеціальної процедури погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), запропоновану з 2007 р.
Відповідний законопроект (№7557 від 13.01.2011 р.) "Про внесення змін до закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" (щодо порядку погашення заборгованості)", ініційований фракціями НУ-НС і ПР, підтримали 260 народних депутатів.
Законодавчим актом продовжено до 1 січня 2013 р. визначену законом "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" процедуру погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу. Крім того, підприємствам, внесеним до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості, дозволено реструктуризацію основного податкового боргу шляхом розстрочення терміном на двадцять років.
Державним, комунальним підприємствам, а також господарським товариствам, у статутних фондах яких частка держави становить понад 50 відсотків, які належать до підприємств паливно-енергетичного комплексу та внесені до Реєстру, дозволяється без отримання додаткових погоджень з державними органами, уповноваженими управляти зазначеними підприємствами, за взаємною згодою, провести реструктуризацію кредиторської та дебіторської заборгованостей також терміном до двадцяти років.
У законі також на виконання конституційних вимог щодо забезпечення права людини на судовий захист передбачається зняття мораторію на звернення стягнення на кошти підприємств паливно-енергетичного комплексу для погашення їх заборгованості з виплати зобов'язань за трудовими правовідносинами, зокрема, з виплати вихідної допомоги, інших виплат (компенсацій), що належать працівнику у зв'язку з трудовими відносинами.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас