Парламент прийняв за основу Бюджетний кодекс — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Парламент прийняв за основу Бюджетний кодекс

Казна та Політика
172
Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України. За таке рішення проголосували 259 депутатів з 427, зареєстрованих у залі.
Законопроект внесений до Верховної Ради в пакеті з проектом держбюджету-2011. Це є традицією кількох останніх років після того, як Конституційний суд заборонив вносити законом про держбюджет зміни до інших законів. Традиційно документ містить виправлення, спрямовані на збільшення доходів бюджету і скорочення його витрат. Зокрема, уряд знову пропонує перераховувати до загального фонду держбюджету 50% податку на доходи фізосіб, сплачених на території Києва, хоча в процесі прийняття Податкового кодексу проти цієї норми різко виступив президент і з підсумкового документа вона була вилучена: Києву залишаються всі 100% податку на доходи фізосіб.
Запропоновані поправки до кодексу про надра і закони "Про нафту і газ" та "Про державну геологічну службу України" спрямовані на встановлення максимальної вартості продажу нафти на аукціонах і впровадження прозорої процедури продажу спеціальних дозволів на користування надрами на аукціонах. Щодо дозволів уряд фактично пропонує відмовитися від обумовленого в законі "Про нафту і газ" порядку проведення конкурсу, і просить надати право визначати його самостійно.
Поправками до закону "Про оренду державного та комунального майна" уряд пропонує дозволити оренду і суборенду невикористаного держмайна на конкурсах з урахуванням встановлених Кабміном індикативних ставок орендної плати. У частині продажу об'єктів незавершеного будівництва уряд ініціює проведення такого продажу на відкритих аукціонах тільки разом із земельною ділянкою, на якій розташований цей об'єкт.
Кабмін також знову робить спробу зобов'язати підприємства виплачувати дивіденди, розраховуючи на додаткові доходи від податку на дивіденди, а також обумовлює розмір виплати дивідендів підконтрольними державі компаніями: як правило, 30% чистого прибутку.
Крім того запропоновано на 2011 рік зупинити дію норми про виплату суддям винагород та допомоги на оздоровлення, а також передати повноваження із затвердження кошторису Нацбанку від ради правлінню.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас