Литвин відкидає можливість підвищення пенсійного віку в Україні


Литвин відкидає можливість підвищення пенсійного віку в Україні

Голова Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин заявляє, що пенсійний вік в Україні не буде збільшений. Про це від заявив в інтерв'ю телеканалу "Рада".

"На цьому потрібно поставити крапку з огляду на те, що у нас низький рівень життя і дуже короткий період його тривалості", - сказав Литвин.

На його думку, потрібно подивитися на інші можливості вирішення проблеми наповнення Пенсійного фонду, альтернативні підвищенню пенсійного віку.

Нагадаємо, 18 листопада повідомлялося, що Кабінет міністрів України планує до 10 грудня 2010 передати до ВР проект закону про пенсійну реформу, щоб виконати умову Міжнародного валютного фонду (МВФ) і отримати до кінця року транш у розмірі 1,6 млрд дол.

Раніше, 16 листопада, місія МВФ повідомила, що досягла угоди з урядом України про завершення на рівні експертів першого перегляду схваленої в липні програми stand-by на суму 15,2 млрд дол. і буде рекомендувати раді директорів виділити Києву до кінця 2010 р. другий транш на 1,6 млрд. При цьому влада повинна виконати низку додаткових зобов'язань, серед яких - представити ВР законопроект про пенсійну реформу.

Законопроект передбачає поетапне підвищення з 2011 р. протягом найближчих 10 років пенсійного віку для жінок до 60 років з нинішніх 55 років, а також низку інших заходів, щоб збалансувати доходи і видатки Пенсійного фонду, зростаючий дефіцит якого доводиться покривати за рахунок держбюджету.

Відповідно до затвердженого на 2010 р. бюджету Пенсійного фонду, його дефіцит становить 26,6 млрд грн (3,4 млрд дол.), або 14% необхідних витрат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua