Американській економіці в 2011 році гірше не стане


Американській економіці в 2011 році гірше не стане

Незважаючи на всі побоювання щодо нового витка рецесії в американській економіці в наступному році, більшість експертів упевнена, що цього не станеться, пише CNN.com.

Хоча й особливих приводів для радості теж немає: економічне зростання, як і раніше, буде слабким, а безробіття - високим. "Ми перебуваємо в економічному чистилищі", - констатує Баррі Рітхольца, генеральний директор компанії Fusion IQ.

Згідно з дослідженням Blue Chip Economic Indicators, понад 50 опитаних економістів зійшлися на тому, що ВВП США в 2011 році зросте на 2,5%, що відчутно менше, ніж прогнозовані 3% в довгостроковій перспективі. Такі темпи економічного зростання не припускають появи досить великої кількості робочих місць для всіх, хто потребує працевлаштування.

Такі стримані прогнози пояснюються двома факторами: споживчим попитом та ситуацією на ринку нерухомості. Споживчий попит, який на сьогодні становить близько 70% від сукупного американського ВВП, хоч і зростає, але не так швидко, як у докризові часи. Причиною тому - побоювання громадян, пов'язані з безробіттям.

"Люди занепокоєні, тому вони повністю погашають кредити і більше відкладають на заощадження, і навряд чи ця ситуація суттєво зміниться наступного року", - прогнозує Марк Занді, співробітник компанії Moodys Analytics.

Ще один привід для занепокоєння - ринок нерухомості, який, як і раніше, перебуває під негативним впливом зростання кількості випадків вилучення нерухомості в судовому порядку за борги.

Щоб підстебнути зростання цього ринку, Федеральна резервна система США закачала в нього 1 трлн доларів, намагаючись стримати зростання кредитних ставок в 2011 році. Однак більшість економістів упевнені, що це зробить лише тимчасовий позитивний ефект. А наступного подібного вливання незабаром чекати не доводиться - в умовах величезного бюджетного дефіциту і політичного клімату в країні.

Втім, ложка меду у цій бочці дьогтю все-таки є: найбільші американські компанії протягом поточного року добре заробили й істотно наростили свої капітали.

"Все залежить від того, чи будуть ці компанії вкладати накопичені ресурси у створення нових робочих місць", - міркує Наріман Бенравеш, головний економіст компанії IHS Global Insight, і прогнозує, що темпи найму на роботу зростуть в останній чверті 2012 року, а це значить, що в 2012-му справи підуть на лад.

На які індикатори звертати увагу при аналізі стану американської економіки? Серед подібних маркерів можна виділити три.

По-перше, це економіка КНР. Влада Китаю останнім часом намагається знизити темпи стрімкого зростання економіки цієї країни, але чи вдасться їм це? Якщо у 2011 році китайська економіка сильно впаде, то і Сполученим Штатам доведеться нелегко.

По-друге, це тупикова політична ситуація в США. За словами Занді з Moodys Analytics, американський конгрес, який переживає політичний розкол, може сповільнено реагувати на зміну економічних тенденцій, а це вірний шлях до рецесії.

Ще один індикатор, за яким варто спостерігати, - зростання купівельної активності, оскільки споживачі реагують на економічні поліпшення, відкриваючи свої гаманці. Моніторинг американського індексу споживчої активності можна відстежувати на сайті Conference-board.org. Рівень, який свідчить про повернення споживчого попиту на широку економічну арену, - 60 пунктів. У жовтні цей показник дорівнював 50,2.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua