Китай займе 2-е місце у світі за обсягом ВВП у 2010 р., обжене США до 2020 р.


Китай займе 2-е місце у світі за обсягом ВВП у 2010 р., обжене США до 2020 р.

Китай займе друге місце у світі за обсягом ВВП в 2010 році, незважаючи на те, що його економіка залишається "розбалансованою, нескоординованою і нестійкою", заявив заступник голови КНР Сі Цзінпін на зустрічі з представниками Сингапурської китайської торговельно-промислової палати.

Як повідомляє агентство Bloomberg, у липні-жовтні Японія поступилася Китаю місце другої найбільшої економіки світу вже другий квартал поспіль.

Тим часом банк Standard Chartered Plc очікує, що до 2020 року Китай обжене США і стане світовим лідером за обсягом ВВП завдяки швидкому економічному зростанню і зміцненню юаня.

"Ми тверезо усвідомлюємо, що Китай залишається країною, що розвивається. Китайська економіка демонструє швидке зростання вже більше 30 років з початку реформи і відкриття країни, і ВВП Китаю, як очікується, стане другим за розмірами в світі цього року", - зазначив Сі Цзинпін.

57-річний Сі Цзинпін вважається одним із найбільш ймовірних наступників нинішнього голови КНР Ху Цзіньтао, який повинен залишити свою посаду в 2012 році.

"Основні проблеми, з якими ми боремося, включають зростання ресурсні та екологічні обмеження економічного зростання, дисбаланс інвестицій та споживання, широкий розрив у рівні доходів, неадекватний науковий потенціал і технологічні інновації, недостатність виробничої структури, слабкість сільськогосподарського базису, нерівномірність розвитку міста і села і різних регіонів ", - заявив заступник голови КНР.

Візит Сі Цзинпін до Сингапуру, який є його першим офіційним відвідуванням міста-держави, приурочений до 20-річної річниці встановлення дипломатичних відносин між КНР та Сингапуром.

До 2030 року ВВП КНР перевищить американський вдвічі і становитиме 24% загальносвітового валового продукту в порівнянні з 9% за підсумками 2009 року, говориться у доповіді економістів Standard Chartered на чолі з Жераром Ліоном.

У 2005 році Китай обігнав Великобританію і зайняв четверте місце в світі, в 2007 році - потіснив Німеччину з третього місця.

"Ми вважаємо, що світ перебуває у "суперциклі"стійкого високого зросту. Масштаби змін протягом наступних 20 років будуть величезними", - наголошується у документі.

Індія в наступному десятилітті обжене Японію і посяде третє місце у світі за обсягом ВВП.

Goldman Sachs Group Inc. очікує, що Китай змінить США в якості найбільшої економіки світу до 2027 року.

Як стверджують економісти Standard Chartered, світ зараз переживає третій "суперцикл", який вони визначають як "період історично високого світового зростання, що триває ціле покоління або більше, що викликаний збільшенням торгівлі, високим рівнем інвестицій, урбанізації та технологічних інновацій, що характеризується появою великих нових економік, що розвиваються, які будуть прагнути наздогнати за темпами зростання інший світ ".

Попередні "суперцикли" спостерігалися в періоди з 1870 по 1913 рік і з часу закінчення Другої світової війни до початку 1970-х років. Точкою відліку нинішнього циклу економісти пропонують вважати 2000 рік.

За минуле десятиліття середньорічні темпи зростання економіки Китаю склали 10,3% в порівнянні з 1,8% у США. За оцінками Standard Chartered, до середини наступного десятиліття зростання китайського ВВП сповільниться до 8% в рік і до 5% у 2027-2030 роках.

Разом з тим економіку США чекають ще рік-два повільного зростання, в 2011 році ВВП країни зросте на 1,9%, а потім протягом 3-4 років повернеться до довгострокових темпами зростання на рівні 2,5%, зазначив керівник відділу досліджень Азії в Standard Chartered Ніколас Кван.

Тим часом для Китаю зберігаються ризики різкого уповільнення зростання за прикладом СРСР та Латинської Америки в 1970-і роки і Індонезії і Таіланду в 1990-і роки через розбалансування економіки, застерігають економісти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua