Інфляція у Китаї у 2010 році може перевищити 3%


Інфляція у Китаї у 2010 році може перевищити 3%

За підсумками 2010 року інфляція в КНР може перевищити прогнозований урядом країни показник в 3%, заявив у вівторок керівник Комісії з реформ і розвитку Держради КНР Чжан Пін. Цей прогноз став першим фактом визнання проблеми з боку офіційного представника китайського уряду.

"Ми зараз пильно стежимо за змінами цін, чекаємо, що за весь рік ціни зростуть трохи більше, чим на 3%", - сказав Чжан Пін на нараді з питань розвитку вугільної промисловості. Про це повідомляє сайт "Радіо Китаю".

"За попереднім прогнозом, ситуація в IV кварталі повинна була дещо покращитись, і з виконанням річного показника не мало виникнути проблем", - зазначив чиновник. Серед чинників, які викликали більше, ніж очікувалося раніше, зростання цін, він назвав стихійні лиха, падіння курсу долара, надлишок ліквідності, зростання цін на імпортовані товари, зокрема нафту, залізняк, бавовну і нафтопродукти.

Китайські економісти чекають, що в 2011 році інфляційний тиск лише посилиться. Наступного року інфляція може перевищити показник в 4%, заявив заступник керівника департаменту економічного прогнозування Державного інформаційного центру КНР Чжу Баолян. Серед причин зростання інфляції в КНР він назвав м'яку кредитно-грошову політику, що проводиться США і Японією.

У вересні інфляція в КНР досягла дворічного максимуму в 3,6%, що стало причиною підвищення Народним Банком Китаю ставок із річних кредитів і депозитів на 0,25%.

Публікація офіційних даних про інфляцію в жовтні очікується в четвер, за оцінками китайських економістів, вона може скласти 3,8-4,1%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua