Швейцарський франк зростає через нові побоювання відносно боргів єврозони


Швейцарський франк зростає через нові побоювання відносно боргів єврозони

Швейцарський франк знову зростає, оскільки євро продовжує страждати через побоювання інвесторів з приводу суверенних боргів в єврозоні. Ці побоювання стрясають ринки облігацій єврозони і відволікають увагу трейдерів від проблем долара. В результаті курс євро знижується проти всіх основних валют.

І все ж франк зростає трохи швидше за інші валюти, що відображає його роль і як місцевої альтернативи євро, і як валюти-притулку у непевні часи.

На минулому тижні багато спостерігачів чекали, що пара євро/франк досягне максимуму в 1,40 і деякий час протримається поблизу цього рівня. Тепер, коли вона торгується вже близько 1,33, багато хто відмовляється від такого прогнозу і задається питанням, наскільки високо може піднятися франк.

"З минулого четверга євро активно продавався проти франка", - зазначають аналітики BNP Paribas у складеній у вівторок записці для клієнтів, називаючи головною причиною переведення банківських депозитів з єврозони до Швейцарії. "Основний тренд (для пари євро/франк) змінився з висхідного на низхідний", - додають у банку.

Місцеві швейцарські чинники мають тут невеликий вплив, якщо взагалі мають, стверджують аналітики. Навпаки, "будь-які погані новини з єврозони надають підтримку франку", - говорить Томас Штейнеман, валютний стратег-аналітик Vontobel в Цюріху.

"Пара євро/франк може знизитися до 1,32, але щоб вона опустилася до 1,30, можуть знадобитись ще тривожніші новини про борги в єврозоні", - зазначає він. На початку європейської сесії пара торгувалася приблизно по 1,3340.

Останній сплеск ослаблення євро і зміцнення франка може виявитися короткочасним. Проте сильний франк - це погана новина для більшості швейцарських експортерів. Кілька швейцарських компаній, які в останні дні що повідомили про прибуток за підсумками III кварталу, засмучувались із приводу зменшення його розмірів через зміцнення національної валюти.

На початку вересня пара євро/франк досягла історичного мінімуму в 1,2765.

У вихідні навіть було висловлено пропозицію, що Швейцарія повинна формально прив'язати франк до євро, аби ослабити тиск на своїх експортерів. Таку пораду дав колишній член правління Бундесбанку Тіло Заррацин, який залишив Центральний банк ФРН після спірних заяв про імміграцію, але ця ідея навряд чи приверне серйозну увагу.

Тим не менше євро продовжує падати, а франк - зростати. Інвестори неминуче почнуть задаватися питанням, чи відновить Швейцарський національний банк свою агресивну програму із покупки євро, почату нимм раніше цього року. Ця програма, що виявилася, мабуть, невдалою, була розроблена для того, щоб стримати зростання франка. Вона залишила ЦБ країни з мільярдами євро на руках.

Швейцарський нацбанк в середині року припинив її, заявивши, що дефляція, що називалась причиною для покупки євро, майже зникла. Проте Центральний банк при цьому зазначив, що будь-які ознаки дефляції як можливий наслідок стрибка валюти можуть спонукати його знову вийти на ринок.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua