Битва при Волзі


Битва при Волзі

Українська федерація страхування (УФС) невдоволена роботою Держфінпослуг. А регулятор вважає, що страховики не хочуть нормально працювати.

Розмови про швидке зняття глави Держфінпослуг Василя Волги розбурхують ринок вже декілька місяців, але доки це питання у вищих ешелонах влади не обговорювалось. Незадоволеність страховиків регулятором цілком зрозуміла - збільшення кількості перевірок, складна і тривала процедура переліцензування значно ускладнює життя страхового ринку.

Але після заяви пана Волги про те, що половина страховиків працює поза законодавчим полем, у зв'язку з наявними проблемами в реєстрі відособлених підрозділів, страховики вирішили також виступити із заявою. "Дії глави Держфінпослуг дискредитують учасників ринку, підривають довіру до нього і свідчать про неможливість для керівництва регулятора забезпечити виконання завдань, поставлених перед комісією. Вже не вперше замість ухвалення системних рішень дії глави Держфінпослуг провокують хаос на ринку", - говориться у заяві УФС.

На думку авторів документа, протягом 2010 р. керівники Держфінпослуг розпочали практику винесення сумнівних розпоряджень за відсутність відособлених підрозділів в реєстрі фінустанов. В той же час, нагляд за дотриманням нормативів ліквідності, капіталу і платоспроможності, якості активів і ризикової операцій так і не був забезпечений. Названі і конкретні особи, які нібито створюють надмірний адміністративний тиск. Це директор інспекційного департаменту Вікторія Жесан і директор департаменту тимчасового адміністрування Віктор Адамович.

"Створюється враження, що за цими провокаційними діями ховається бажання використовувати службове становище для збільшення дешевого політичного капіталу, приховати власну бездіяльність і відвернути увагу суспільства від дійсних мотивів створення системи незаконних поборів страховиків через створені держпідприємства Держфінпослуг. Події останніх місяців показали відсутність намірів глави Держфінпослуг використовувати ці засоби на поліпшення держрегулювання ринку фінпостуг", - обурюються страховики.

Нагадаємо, ще влітку відносини між УФС і Держфінпослуг були набагато теплішими - сторони навіть підписали меморандум, що забезпечує виведення членів УФС з-під нагляду департаменту тимчасового адміністрування Держфінпослуг. Страховики ж, у свою чергу, зобов'язалися провести докапіталізацію. Але за інформацією видання, останнім часом Держфінпослуг перевіряє ряд компаній - членів УФС.

Регулятор звинувачення на свою адресу пояснює початком війни і небажанням самих страховиків дотримуватися вимог закону. "Дехто з керівництва УФС знаходиться на утриманні деяких СК, а враховуючи, що нагляд став жорсткішим, - вони оголосили нам війну. Вони зверталися і до президента, і до прем'єр-міністра, але в найвищих органах влада належним чином оцінила мою роботу. Але я повинен відзначити, що вони активно удаються до політичного тиску. Я не тримаюсь за своє крісло, мені дорога моя репутація. І у них є лише два варіанти - або працювати під суворим контролем регулятора, або їм мене доведеться зжерти", - відповів Волга.

Крім того, останнім часом учасники ринку активно обговорюють можливість повернення в Держфінпослуг екс-глави Віктора < Суслова . Мовляв, заява про проблеми з реєстром була спробою Василя Волги не допустити повернення пана Суслова в Держфінпослуг за допомогою дискредитації його команди. Сам Віктор Суслов вельми ухильно коментує перспективи свого повернення. "Офіційних пропозицій доки не надходило. Але Україну чекає адміністративна реформа і зміни в найвищих органах влади. Весь світ після кризи змінив систему фінансового нагляду, і Україна повинна зробити висновки. Мені цей напрям цікавий, і незабаром ми дізнаємось, яким буде фінансовий нагляд", - зазначив Віктор Суслов.

А ось заяву УФС він пояснив тим, що ринок просто довели до того, аби піти проти влади. Хоча під час роботи пана Суслова в Держфінпослуг страховики також не раз звинувачували його у всіх смертних гріхах.

Василь Волга у свою чергу упевнений, що повернення Суслова було б вигідне багатьом, у тому числі крупним страховикам. "Вони мають щільні відносини з екс-керівником Держфінпослуг, а над ним нависнула проблема", - зазначив пан Волга.

Представники інших громадських організацій стверджують, що хоча претензії до нинішнього керівництва Держфінпослуг є, його зняття навряд чи вирішить проблеми підопічних регулятору ринків. "Навіть якщо його знімуть, де гарантія, що дії нового глави будуть прийнятніші для ринку", - сказав Іван Вишневський, директор ОКС "Програма захисту вкладів".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua