Експерти: НБУ повинен зробити практичні кроки для допомоги позичальникам


Експерти: НБУ повинен зробити практичні кроки для допомоги позичальникам

Фахівці, які працюють з поверненням заборгованості, схвалюють намір Нацбанку допомогти позичальникам, які зіштовхнулися з проблемами при поверненні кредитів. Разом з тим такі дії регулятора не повинні обмежуватися загальними розмовами - важливо, щоб слідом за законопроектом було зроблено конкретні практичні кроки. Про це заявила операційний директор групи компаній "Прімоколект" Ева Закович.

"Повірте: ніхто, жоден банк не зацікавлений у тому, щоб зарахувати клієнта в розряд проблемних або безнадійних, - коментує Закович. - Банки та інші фінансові установи, які звертаються до нас, хочуть, в першу чергу, зберегти клієнта. І ми разом працюємо над тим, щоб допомогти позичальникам, які зіштовхнулися з форс-мажорними ситуаціями, знайти найкраще рішення. Як правило, ми пропонуємо реструктуризацію, різні програми лояльності або кредитні канікули".

Разом з тим, підкреслює експерт, основною проблемою на сьогодні є вартість позики, яка різко зросла у зв'язку з курсом долара щодо національної валюти. "Тим, хто брав валютний кредит під 5 грн/дол., складно зрозуміти, чому віддавати його потрібно під 8 грн/дол. Деякі банки пропонували участь у валютних аукціонах, але й та різниця, яку вдалося виграти внаслідок цього, не давала позичальнику серйозних переваг. У законопроекті, який зараз готує Нацбанк, увага акцентується саме на курсовій різниці, але схема, яку пропонує регулятор, має бути більш чітко відпрацьована. Я вважаю, що для виведення дійсно працюючої схеми, яка реально допомагає позичальнику, Нацбанк повинен провести робочу зустріч з банкірами і колекторами", - підкреслила Закович.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua