"Ъ": Рятуйся хто може


"Ъ": Рятуйся хто може

Координатор проектів СБ департаменту розвитку приватного і фінансового сектора регіону Європи і Центральної Азії Маріус Вісмантас повідомив, що продовження практики державною рекапіталізації банків в Україні суперечить міжнародному досвіду. За його словами, вкладення бюджетних коштів доцільне при необхідності повернення фінансової стабільності, відновленні кредитування економіки і нейтралізації ризику негативного системного впливу з боку окремих неплатоспроможних банків країни. "Ми не бачимо жодної з цих причин для входження уряду в банк. Це стосується банку 'Надра' і будь-якого іншого банку", - цитує слова Вісмантаса агентство "Інтерфакс-Україна".

У Світовому банку акцентували увагу на тому, що Укргазбанк, Родовід Банк і банк "Київ", що отримали 17,2 млрд грн. бюджетних коштів, так і залишилися проблемними, вимагаючи додатково 12,5 млрд грн. для списання неповоротних кредитних портфелів. "Це велика ціна рекапіталізації банків, які не вийшли на стадію оздоровлення", - заявив Маріус Вісмантас. Нагадаємо, Родовід Банк скоротив суму виплат із депозитів до 100 грн. Старший фінансовий фахівець представництва СБ Анжела Пригожина підкреслила, що рекапіталізація банків була необхідна на початку кризи. "Рекапіталізація, при існуючому наборі законодавчого поля і нормативних актів, була єдиним можливим рішенням, оскільки ліквідація і психологічно, і технічно на той момент була неможлива", - зазначила вона. Результати аудиту банку "Надра" раніше виявили брак капіталу у розмірі 8,3 млрд грн.

Вчора в проблемних банках не змогли відповісти на питання, як мають намір розвивати установи в разі відмови уряду надати додаткові кошти. Експерти вважають, що банки необхідно виставити на продаж. Головний фінансовий аналітик рейтингового агентства "Експерт-рейтинг" Віталій Шапран вважає, що процедуру приватизації чотирьох вказаних установ необхідно провести якнайскоріше. "Але якщо Укргазбанк можуть викупити колишні власники, а потенційний інвестор банку "Надра" відомий (Дмитро Фірташ), то для "Родовід Банка" і "Київа" з їх проблемами ситуація набагато складніша", - говорить він. Екс-глава Держфінпослуг Віктор Суслов підкреслює, що в разі, якщо інвесторів знайти не вдасться, банки потрібно буде ліквідовувати, розрахувавшись з фізичними особами.

Виконуючи рекомендації СБ, Кабмін вже взявся до активних дій. Як стало відомо "Комерсант-Україна", СБ запропонував Кабміну обрати консультантів для перевірки активів установ і ухвалення рішення, коли і як їх краще продати. Критерії Світового банку були затверджені на останньому засіданні експертно-аналітичної ради із рекапіталізації при Кабміні. Слідуючи рекомендаціям, банк "Київ" вже оголосив тендер на проведення аудиту з одним учасником (Delloite). За планом СБ, Кабмін в I кварталі 2011 року може отримати детальні рекомендації із часткової або повної приватизації банків на біржі. Питання з банком "Надра", за даними "Комерсант-Україна", не таке однозначне.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua