Волга Заявляє про масові порушення при веденні Держреєстру фінустанов


Волга Заявляє про масові порушення при веденні Держреєстру фінустанов

Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг (Держфінпослуг) Василь Волга заявляє про масові порушення при веденні Державного реєстру фінансових установ.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, про це він повідомив сьогодні на прес-конференції у Києві.

За словами Волги перевірка відповідності паперовій інформації з розміщеною в електронному вигляді в Держреєстрі фінустанов проводилася в комісії з червня по жовтень поточного року. Перевірка охоплювала період 2004-2010 рр.

Як повідомив Волга, під час проведеної комплексної перевірки Держреєстру фінустанов і перевірки підстав внесення до реєстру відособлених підрозділів фінансових установ було виявлено велику кількість помилок, невідповідностей, фактів безпідставного внесення відособлених підрозділів до реєстру, відсутність контролю за виконанням працівниками комісії своїх обов'язків, відсутність контролю достовірності інформації, яка надавалася фінустановами, відсутність контролю за документообігом.

Таким чином, за словами Волги, на сьогодні залишаються питання відносно легітимності внесення до Держреєстру фінустанов 1 022 відособлених підрозділів страхових компаній, 301 підрозділу кредитних союзів і 157 підрозділів ломбардів.

"Загальний обсяг проблеми через корупцію у Держфінпослуг, яка була в період з 2004 по 2010 рік, через службову недбалість, за яку повністю несе відповідальність керівництво комісії, - це те, що проблема торкнеться більш ніж 50% фінансових установ, - зазначив Волга. - Половина ринку фінансових послуг України працює поза правовим полем".

Він повідомив, що про ситуацію, що склалася, проінформовані прем'єр-міністр і Президент України. Зараз у Держфінпослуг працює Рахункова палата України і Генеральна прокуратура.

"Ми закінчуємо зараз роботу з підготовки матеріалів і передачі їх до Генпрокуратури для вживання заходів відносно тих осіб, які винні в ситуації, яка склалася", - сказав Волга.

Ймовірних винних, за його словами, "з півтора десятки прізвищ", "аж до першого заступника глави Держфінпослуг". При цьому конкретних імен Волга не назвав, зазначивши, що ступінь провини тих або інших посадових осіб визначить службове розслідування.

Він також повідомив, що вже з наступного тижня комісія почне виносити попередження фінустановам, в яких є проблеми з дотриманням процедур реєстрації, підрозділів, для того, щоб компанії усували дані порушення. Тим, хто відмовиться це робити, Держфінпослуг погрожує відібрати ліцензії.

Як повідомив Волга, серед таких порушників багато великих, відомих ринку компаній, при цьому їх назв він не повідомив.

В цілому, за словами Волги, на те, аби забезпечити нормальну роботу Держреєстру фінустанов, буде потрібно 4-5 місяців.

"В тому вигляді, в якому Держреєстр фінустанов зараз існує, це не реєстр, це звалище якась", - підкреслив Волга.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua