Європарламент переніс голосування із резолюції відносно України


Європарламент переніс голосування із резолюції відносно України

Європейський парламент переніс голосування із резолюції відносно України. Така ініціатива представника групи "Соціалістів і демократів" Ханне Свобода була підтримана під час пленарного засідання Європарламенту.

Проект резолюції по Україні, підготовлений спільно найбільшими парламентським групами Європарламенту, має всі шанси бути проголосованим.

В проекті, який прийнято спільно представниками політичних груп Європейського парламенту, згладжені різкі характеристики на адресу українського уряду, проте стурбованість станом демократичних свобод залишилася.

У вступній частині резолюції наголошується, що Україна є європейською країною стратегічної важливості для ЄС.

При цьому пропонувалося взяти до уваги, що були зроблені заяви про те, що демократичні свободи, такі як свобода зборів, свобода висловлення і свобода засобів масової інформації виявилися останнім часом під загрозою.

Також пропонувалося взяти до уваги, що "після президентських виборів є зростаюча стурбованість сигналами ерозії демократії і плюралізму, зокрема, погрози деяким неурядовим організаціям, окремі скарги журналістів відносно тиску, що чиниться на них редакторами або власниками засобів масової інформації висвітлювати або не висвітлювати певні події, так само як і зростаюча і політично мотивована діяльність Служби безпеки України".

В проекті резолюції наголошувалось, що враховуючи той факт, що Конституційний суд України відновив президентську систему правління, встановлення демократії, ефективної і надійної системи балансу і контролю повинно залишатися пріоритетом, і процес досягнення цього має бути відкритим, всеохопним і включати всі політичні партії і гравців України.

Крім того, європейські депутати пропонували висловити співчуття відносно того, що правила проведення виборів залишаються предметом для дискусії і відзначити, що існуюче виборче законодавство, як і правки від серпня 2009 року, є кроком назад в порівнянні яз попереднім законом, закликати український уряд переглянути і закінчити виборче законодавства.

В проекті міститься заклик до Європейської комісії і Ради ЄС завершити дорожню карту для введення безвізового режиму для українців, включаючи середньострокову мету відмінити існуючу плату за візу.

Документ був розроблений групами Європейської народної партії (265 депутатів), Альянсу лібералів і демократів (85 депутатів), зелених (55 депутатів) та європейських консерваторів і реформістів (54 депутати). Таким чином, при голосуванні цей документ зможе набрати 459 голосів, що складе більшість від 736 осіб загального складу Європарламенту.

В розробці документа не взяли участь представники Соціалістів і демократів (184 депутати), які раніше взагалі висловилися на користь того, аби голосування резолюції було відкладене (СІД) є політичними союзниками Партії регіонів).

Також не брали участь в розробці загального проекту резолюції групи: Європа для свободи і демократії (32 депутати), Європейське об'єднання лівих і Північних лівих зелених (35). Кількість депутатів, які не увійшли ні до однієї з груп, складає 27.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua