Клюєв: Уряд підготує законопроект про приватизацію КГЗКОР


Клюєв: Уряд підготує законопроект про приватизацію КГЗКОР

Перший віце-прем'єр Андрій Клюєв за підсумками візиту в Кіровоградську область 14 жовтня віддав доручення підготувати проект закону про підготовку до приватизації "Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд" (КГЗКОР).

"Законопроект має створити якісні умови для залучення інвесторів, сприяти розвитку комбінату", - передає слова першого віце-прем'єра його прес-служба.

Окрім того, Клюєв узяв під особистий контроль весь спектр питань, пов'язаних з підготовкою буровугільного комплексу Кіровоградської області для залучення інвесторів.

Будівництво КГЗКОР почалося в 1985 році. Після розпаду СРСР його правонаступником стала Україна. За даними ФДМ, заборгованість України по КГЗКОР станом на 1 січня 2007 року перед Румунією складала $353 млн, Словаччиною - $115,1 млн, Болгарією - $1,4 млн, Німеччиною - $47,34 млн, загальна заборгованість - $517,43 млн. Сумарний обсяг інвестицій, необхідних для завершення будівництва і введення в експлуатацію КГЗКОР, за попередніми даними, становить близько $800 млн.

Згідно з прийнятою в серпні 2006 року урядом Юрія Єханурова постановою, передбачалося, що добудовою КГЗКОР займеться спільне підприємство ТОВ "Українська рудно-металургійна компанія" (УРМК), створене українською "Смарт-груп" і російський "Металоінвест", хоча про інтерес до КГЗКОР заявило і "Arcelor Mittal Кривий Ріг".

Проте в листопаді 2009 року уряд Тимошенко скасував постанову своїх попередників як нереалізовану.

Одночасно в червні 2009 року суд ввів процедуру санації держпідприємства КГЗКОР, в рамках якої у вересні того ж року були продані два корпуси - середнє і дрібне дроблення залізорудної сировини, що є одними з ключових активів підприємства.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua