Українців непокоїть інфляція і безробіття


Українців непокоїть інфляція і безробіття

Українці дуже стурбовані поточними політичними подіями в Україні. Такі результати національного дослідження, проведеного Міжнародною організацією з виборчих систем, повідомляє кореспондент "Главреду".

В процесі дослідження, що проводилося в Україні, було встановлено, що через півроку після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах 44% українців вважають, що країна "рухається до нестабільності", тоді як 21% упевнені, що "країна рухається до стабільності". 18% не визначилися. Ці показники вищі, ніж торік: тоді за стабільність і нестабільність висловилися 7% і 74% респондентів відповідно.

Дослідження показало, що більшість українців стурбована згортанням прав і свобод людини адміністрацією Януковича. 36% опитаних висловлюють занепокоєння цим і вважають, що українці повинні ретельніше стежити за подіями. 16% респондентів, також стурбованих утиском прав, вважають, що українці мають бути готові до акцій протесту.

Українці також схильні вважати, що спостерігається зменшення поваги до свободи преси і прав громадян з боку влади. 63% опитаних вважають, що обмеження свободи преси і обмеження прав громадян не може виправдовуватися необхідністю забезпечення порядку в країні.

Дослідження також свідчить про стурбованість економічними проблемами. 75% українців вказують на інфляцію як на одну з серйозних проблем країни. До інших проблем відносять безробіття (56%), бідність (51%), корупцію (37%) і загальноекономічні проблеми (36%).

Зусилля адміністрації Януковича в економічній сфері оцінюються невисоко. 91% українців "дуже невдоволені" або "швидше невдоволені" рішенням уряду збільшити тарифи на газ. 94% опитаних невдоволені політикою в стримуванні зростання цін, 90% респондентів висловили невдоволення діями влади у створенні нових робочих місць.

Польовий етап дослідження проводився з 8 по 20 вересня 2010 року. Загальна вибірка склала 1519 респондентів зі всіх регіонів України, похибка вибірки +/-2,6%. Дослідження фінансувалося Агентством міжнародного розвитку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua