Standart&Poor's: борги розвинутих економік до 2050 р. можуть перевищити 300% ВВП


Standart&Poor's: борги розвинутих економік до 2050 р. можуть перевищити 300% ВВП

Суверенні борги більшості розвинених економік світу можуть перевищити 300% ВВП в 2050 році в порівнянні з прогнозним показником 2010 року в 64,5%, якщо уряди не зважаться на реформи у зв'язку зі старінням населення, заявило міжнародне рейтингове агентство Standart&Poor`s, повідомляє РИА Новости.

В п'ятницю S&P оприлюднило доповідь "Глобальне старіння 2010: непорушна істина (Global Aging 2010: An Irreversible Truth), присвячену вимушеному зростанню бюджетних витрат в зв'язку проблемою старіння населення в 49 країнах, включаючи Росію.

"Без відповідних бюджетних коректувань, подальших реформ пенсійної системи і охорони здоров'я або структурних заходів для поліпшення потенціалу економічного зростання тягар суверенних боргів більшості розвинених економік досягне безпрецедентного рівня", - заявив кредитний аналітик S&P Марко Мршник, представляючи доповідь в Нью-Йорку.

Тенденція в країнах, що розвиваються, матиме дещо м'якшу траєкторію, зазначив Мршник, один з авторів дослідження.

За прогнозом S&P, за відсутності кардинальних змін розмір чистих боргів до 2020 року досягне в середньому 78% ВВП в розвинених країнах і 38% ВВП - в тих, що розвиваються.

Рейтингове агентство передрікає вибуховий ефект до 2050 року, коли ці показники можуть злетіти до 329% і 126% відповідно.

Прогнозні показники співвідношення суверенних боргів до ВВП на 2010 рік складають 64,5% для розвинених країн і 33,4% - для тих, що розвиваються.

"Однак протягом найближчих п'яти років демографічна проблема не стане причиною для зміни рейтингів країн", - вважає Мршник.

За прогнозом ООН, чисельність населення планети у віці старше 65 років до 2050 року збільшиться більше ніж у два рази - до 16,2% з нинішніх 7,6%, досягнувши 1 мільярда осіб.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua