Виділені на наукові дослідження кошти МНС віддало церкві


Виділені на наукові дослідження кошти МНС віддало церкві

У Рахунковій палаті України заявляють про неефективне використання Міністерством із питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи коштів, виділених на наукові дослідження. Як повідомили в прес-службі Рахункової палати, про це свідчать результати аудиту, проведеного відомством.

В цілому, згідно з результатами аудиту, МНС використовувало з порушеннями чинного законодавства і неефективні 38,2 млн. грн., або більше 45% всіх коштів, призначених на виконання наукових досліджень і впровадження їх результатів.

Оцінюючи ситуацію, голова Рахункової палати Валентин Симоненко зазначив: "Продовжується повна деградація наукової діяльності, спрямованої на запобігання надзвичайним ситуаціям і мінімізацію їх наслідків. Коштів надається чимало - більше 100 млн. грн. із чотирьох програм. Але куди вони направлені? Соціально-економічний ефект - нульовий! Все йде на утримання відомчих наукових установ".

Аудит підтвердив, що кошти, переважно, прямували на поточне утримання підвідомчих МНС установ, а в окремих випадках - на об'єкти, далекі від науково-дослідних робіт. Зокрема, на церкву Перетворення Господня в р. Овручі Житомирської області, яка була відреставрована за 420 тис. грн., призначених на наукове забезпечення робіт із ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

В Рахунковій палаті відзначають, що через відсутність з боку Міністерства економіки внутрішнього і зовнішнього контролю над науковою діяльністю МНС методологічні і науково-технічні послуги, що не мали на меті отримання наукового результату, затверджувалися як наукові дослідження. Всього, таким чином, оформлено 60 розробок, на які витрачено 15,7 млн. грн., або 15% коштів на наукові дослідження.

За даними аудиту, витративши 1,5 млн. грн. на 28 наукових досліджень із проблем цивільного захисту і пожежної безпеки, МНС припинило їх проводити. Отримані результати 18 робіт на суму 4,8 млн. грн. не запроваджено.

Міністерство і його наукові установи не забезпечили також виконання Державної програми стандартизації на 2006-2010 роки. Замість передбачених 214 національних стандартів, гармонізованих з міжнародними і європейськими, підготовлено і за станом на серпень 2010 року Держстандартом затверджено лише 16.

Аудит також показав, що управлінські рішення МНС із фінансування Держгідромету на рівні близько 50% від потреби призвели до занепаду матеріальної бази цієї галузі. Отже, не забезпечені якісні і повні дані гідрометеорологічних спостережень, необхідних для проведення наукових досліджень і прогнозування природних стихійних явищ і запобігання їх негативним наслідкам. У Рахунковій палаті зазначають, що збитки від гідрометеорологічних надзвичайних ситуацій в Україні за 2008 рік - перше півріччя 2010 років склали 4,9 млн. грн., або 94% загальних збитків від надзвичайних ситуацій.

"Через відсутність сучасної техніки більше 90% пунктів мережі гідрометеоспостережень не використовують розроблене науковцями програмне забезпечення автоматизованих метеорологічних систем", - зазначають в Рахунковій палаті.

Крім того, не доведені до промислового виробництва розроблені НДІ Держгідромету три прилади гідрометеонагляду, які відповідають зарубіжним аналогам. На виконання цих розробок неефективно витрачено 1,9 млн. грн. Не запроваджені в агрокомплексі результати наукових досліджень із прогнозування урожаїв, на які витрачено 0,6 млн. грн. Реальною є загроза припинення в жовтні 2010 року шести перспективних досліджень моделей прогнозування природних явищ, на які з бюджету вже витрачено 1,3 млн. грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua