Авіасполучення над Європою знову порушене хмарою вулканічного попелу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Авіасполучення над Європою знову порушене хмарою вулканічного попелу

Казна та Політика
533
Хмара вулканічного попелу знову порушила повітряне сполучення над Європою, передає РБК з посиланням на німецькі ЗМІ.
За даними останніх, у Німеччині закрито аеропорт Мюнхена і ряд інших аеропортів на півдні країни. Також була анульована частина рейсів з аеропорту Штутгарта. За словами представниці німецької держкомпанії DFS, що відповідає за забезпечення безпеки повітряного сполучення, хмара рухається в східному напрямку, але аеропортам Берліна та Лейпцига поки не загрожує.
До кінця дня, 9 травня, частково заблоковано повітряне сполучення над Австрією. Аеропорт Відня буде закритий з опівночі до 5:00 години ранку за місцевим часом. Хмара вулканічного попелу торкнулася також повітряний простір Португалії, Італії і південь Франції. Вулканічний пил просувається на територію Західної Європи з Атлантичного океану. Про припинення польотів може оголосити і Швейцарія.
У той же час в неділю відкрилися більшість аеропортів на півночі Іспанії. Аеропорт Барселони відновив роботу ще в ніч на 9 травня. Закритими залишаються поки аеропорти Ла-Коруньї, Віго і Сантьяго-де-Компостела.
Нагадаємо, 8 травня було відкладено більшість рейсів між Європою і Північною Америкою через ісландського вулкану Ейяфьятлайокудль. Хмара пилу, яка утворилася від його виверження віднесло вітром з півночі на південь Старого світу.
Відзначимо, щодня через Атлантичний океан здійснюється близько 600 рейсів. У суботу приблизно 40% з них були відкладені і направлені за іншим маршрутом.
Вулкан, розташований приблизно в 150 км від Рейк'явіка, поблизу льодовика Ейяфьяллайекюль, почав вивергатися 20 березня. 14 квітня відбулося повторне виверження. У результаті утворилися хмари вулканічного попелу.
Через виверження більшість країн Європи закрили повітряний простір. Втрати авіагалузі від простою оцінюються в 2 млрд дол. Європейський союз із забезпечення безпеки перельотів побоюється, що частинки вулканічної пилу становлять небезпеку для двигунів літаків.
До березня 2010 р. Ейяфьятлайокудль вивергався майже 200 років тому
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас