Канікули для бізнесу можуть спровокувати масові банкрутства банків


Канікули для бізнесу можуть спровокувати масові банкрутства банків

Асоціація "Український Кредитно-Банківський Союз", провівши експертний аналіз розробленого Держкомпідприємництва проекту Закону "Про припинення заборгованості малих і середніх суб'єктів підприємницької діяльності перед банками-кредиторами", наполягає на знятті даного законопроекту з розгляду і недопущенні прийняття на законодавчому рівні деструктивних рішень.

"Законопроект суперечить чинному законодавству України і порушує затверджені принципи ведення господарської діяльності. Крім того, він містить терміни і поняття, які є неоднозначними, і не врегульовані чинним законодавством, що створює умови для численних зловживань. А закладене в ньому право на припинення щомісячних виплат основного боргу призведе до штучного зростання проблемної заборгованості", - йдеться в заяві УКБС.

"На даному етапі частка проблемної заборгованості в кредитних портфелях банків, за даними НБУ, складає в середньому 10%. А за оцінками аналітиків - близько 30%. Тому норми законопроекту фактично призведуть до масових банкрутств банків, зумовлять кризові явища у всіх секторах економіки", - відзначає гендиректор УКБС Галина Оліфер.

Крім того, додають в УКБС, запропонований шлях вирішення проблем підприємництва передбачає порушення прав і законних інтересів не лише банків, але і всіх вкладників, що створює загрозу для стабільності фінансової системи і всієї економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua