Біржа ПФТС в 2009 р. скоротила прибуток майже до нуля


Біржа ПФТС в 2009 р. скоротила прибуток майже до нуля

Чистий прибуток найбільшої української фондової біржі ПФТС (Київ) за підсумками роботи в 2009 році склав 0,029 млн грн. в порівнянні з 2,392 млн грн. роком раніше.

Згідно з річним звітом біржі в системі розкриття ДКЦПФР, оприлюдненим в четвер, її чистий дохід в минулому році зріс на 3,6% - до 9,59 млн грн.

Валовий прибуток ПФТС знизився на 53,7% - до 1,195 млн грн., а операційний збиток склав 0,066 млн грн. в порівнянні з операційним прибутком 3,001 млн грн. роком раніше.

В структурі балансу істотних змін за рік не сталося. Зокрема, власний капітал залишився на рівні близько 39,7 млн грн. при загальному розмірі пасивів 40,1 млн грн. Найбільшими активами ПФТС залишаються нематеріальні - 30,91 млн грн., тоді як вартість основних коштів складає 3,41 млн грн.

За рік біржа трохи збільшила гривневий еквівалент коштів в іноземній валюті - на 12,6%, до 4,2 млн грн.

Згідно зі звітом, ПФТС також належить 85% в ТОВ "ПФТС Нові технології" і 4,29% у ВАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів".

В документі також повідомляється, що в червні минулого року біржа подала до суду на "Банк регіонального розвитку", вимагаючи стягнення $105,9 тис., в кінці липня виграла суд, проте у зв'язку з ініціацією процедури ліквідації банку виконавче виробництво було завершене.

ПФТС - найбільша фондова біржа України, хоча в 2009 році, згідно даним ДКЦПФР, її частка на біржовому ринку знизилася з 90% до 39%, а обсяг торгів склав 13,96 млрд грн.

Незадоволені роботою ПФТС провідні інвестиційні компанії України спільно з другою за величиною російською біржею РТС навесні 2009 року запустили "Українську біржу", яка перша на ринку надала можливість роботи на ринку заявок і сьогодні є реальним конкурентом ПФТС на ринку акцій.

У свою чергу, асоціація ПФТС, що володіє 100% акцій біржі, в кінці грудня минулого року вирішила залучити стратегічного інвестора - Московську міжбанківську валютну біржу (ММВБ), продавши їй 50%+1 акцію біржі в рамках додаткової емісії за $10 млн. Це приблизно відповідає ціні 50 тис. грн. за акцію номіналом 10 тис. грн.

Одночасно збори вирішили після завершення додаткової емісії продати порівну і за номіналом більшість інших акцій 243 членам асоціації і чотирьом менеджерам, тоді як залишок (118 акцій + невикуплені акції) утворюють опціон для найбільш активних торговців на ПФТС за підсумками 2010 року.

Передбачається, що реєстрація звіту про розміщення додаткової емісії відбудеться в квітні-травні, а продаж акцій членам асоціації пройде в травні-червні.

В першому кварталі 2010 року біржа ПФТС поліпшила показники обороту завдяки пожвавленню ринку держоблігацій. В результаті обсяг торгів на ній зріс майже в 2,6 разу - до 10,6 млрд грн. (частка держоблігацій - 88,6%). Це збільшило частку ПФТС на організованому ринку до 58,6%. За нею йдуть біржа "Перспектива" (Дніпропетровськ) - 19,4%, "Українська біржа" - 17,2%, КМФБ - 2,7%, УМФБ - 1,8%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua