Експерт попереджає, що узаконювати кредитні канікули для всіх небезпечно


Експерт попереджає, що узаконювати кредитні канікули для всіх небезпечно

Узаконювати півторарічні кредитні канікули абсолютно для всіх підприємців небезпечно. Так в інтерв’ю журналістам прокоментував розроблений Держпідприємництвом законопроект "Про призупинення заборгованості малих і середніх суб`єктів підприємницької діяльності перед банками-кредиторами" голова правління Банку Кіпру Владислав Байрака.

"Безумовно, представників малого та середнього бізнесу у нинішній непростій економічній ситуації необхідно підтримувати. Але тут є і зворотний бік медалі: будь-яка хороша ініціатива в руках поганих людей досягає протилежного ефекту. І законодавчо встановлена можливість отримання кредитних канікул протягом 18 місяців для всіх містить у собі серйозну небезпеку стати плацдармом для маніпулювання та шахрайств з боку нечесних позичальників", - зазначив експерт.

"Держава повинна захищати не лише підприємців, але й банки, які їх кредитують. Тому в законі, у першу чергу, мають бути чітко прописані умови та причини для відмови в наданні такого кредитного відтермінування, щоб одразу відсіяти всіх можливих ошуканців", - підкреслив Владислав Байрака.

Він також наголосив на тому, що на сьогодні банки дуже цінують дисциплінованих клієнтів, з гарною, "незаплямованою" кредитною історією, і у зв’язку з цим самі готові йти їм назустріч.

"Якщо ми бачимо, що клієнт справно сплачував за своїм кредитом, у нього не було прострочень, то ми йому довіряємо і намагаємося всіляко підтримувати, чи то знижуючи кредитні ставки, чи то збільшуючи термін кредитування, чи то надаючи кредитні канікули, за якими клієнт протягом певного періоду сплачує лише відсотки, без тіла кредиту", - зауважив голова правління Банку Кіпру.

Нагадаємо, що Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва розробив проект закону "Про призупинення заборгованості малих і середніх суб`єктів підприємницької діяльності перед банками-кредиторами", яким пропонується надання права на отримання кредитних канікул на термін до 18 місяців для всіх.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua