НБУ задоволений поточною ситуацією на валютному міжбанку


НБУ задоволений поточною ситуацією на валютному міжбанку

Національний банк України (НБУ) задоволений поточною курсовою ситуацією на міжбанківському валютному ринку, повідомив керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький.

"Нацбанк сприяв тому, щоб ринковим силам вдалося не допустити тенденції надлишкового поглиблення подорожчання гривні. З 8 квітня курс стабілізувався на рівні 7,92 грн/$. Ринок рухається в сприятливому напрямку", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Радник глави НБУ пояснив, що Нацбанк завжди буде остерігатися надлишкового посилення курсу гривні, оскільки це може негативно відбитися на українському експорті. При цьому, за його словами, НБУ буде уважно стежити за значенням реального ефективного обмінного курсу гривні (розраховується з урахуванням змін інфляції та курсів валют країн - основних торговельних партнерів), прагнучи забезпечити його сприятливе значення як для експорту, так і для внутрішнього споживання.

За даними Литвицького, Нацбанк у вівторок купив на міжбанку близько $131 млн, а з початку квітня - $725 млн. Приплив валюти в країну дозволив Нацбанку поповнити золотовалютні резерви, розмір яких досягся $25,28 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua