0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

ФРС США готова згортати програму стимулювання економіки


ФРС США готова згортати програму стимулювання економіки

Федеральна резервна система (ФРС) США готова почати поступове згортання стимулюючих заходів в найближчому майбутньому і навіть підвищити облікові ставки, хоча поки не готова назвати конкретні терміни цього процесу.

Відповідна заява голови ФРС США Бена Бернанке була поширена сьогодні у Вашингтоні.

У промові, підготовленій для комітету з фінансових послуг палати представників США, Бернанке відзначив поліпшення економічної ситуації в країні, внаслідок чого попит на окремі антикризові інструменти ФРС США почав падати. У зв'язку з цим ФРС приступила до розробки стратегії згортання фінансового стимулювання економіки.

"Хоча наразі економіка США продовжує відчувати необхідність підтримки адаптивної монетарної політики, в якийсь момент ФРС буде необхідно посилити фінансові умови", - підкреслює Бернанке.

Зокрема, почати пропонується з "відкачування" надмірних грошових коштів з ринку, що згодом може дозволити ФРС підвищити свою облікову ставку, що з грудня 2008р. знаходиться на рекордно низькому рівні 0-0,25% річних. Раніше Федеральний резерв знизив ставку до рекордно низького рівня, щоб забезпечити необхідні монетарні умови для швидкого виведення економіки з рецесії.

З тих пір в економіку було інвестовано більше 1 трлн дол., частину яких тепер планується поступово вивести з ринку. Частково планується позбавитися і від цінних паперів, що скуповують під час кризи. Втім, каже Бернанке, в короткостроковій перспективі це навряд чи відбудеться, принаймні до тих пір, поки не буде упевненості в стійкому зростанні економіки.

Вище перелічені заходи, так само як і низка інших, планується вводити поступово, щоб оцінити готовність економіки до посилення грошової політики. Реальне ж посилення буде ознаменовано підвищенням облікової ставки; якщо ж економіка відновлюватиметься швидше від очікуваного, то масштаб застосовних заходів буде збільшений разом з подальшим підвищенням облікової ставки ФРС США.

Американський фондовий ринок розцінив інформацію як вказівку на швидке підвищення ставок, і провідні індекси пішли вниз. Долар же, навпаки, зміцнився відносно курсу євро та єни. Як наслідок зміцнення американської валюти, подешевшала і нафта (приблизно на 1 дол.).

Відзначимо, Президент США Барак Обама раніше заявляв, що величезний дефіцит бюджету США може поставити під загрозу відновлення економіки. В той же час, за його словами, адміністрація вже почала робити дії зі скорочення витрат з казни. Дефіцит бюджету США, за раніше озвученими Президентом даними, складає 1,4 трлн дол.

Нагадаємо, за попередніми даними, ВВП США за підсумками IV кварталу минулого року виріс на 5,7%. Аналітики чекали, що зростання американської економіки в останньому кварталі 2009 р. складе 4,5%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування