Федеральна міграційна служба допоможе російським банкам вистежувати кредитних шахраїв


Федеральна міграційна служба допоможе російським банкам вистежувати кредитних шахраїв

Федеральна міграційна служба (ФМС) на систематичній основі передаватиме банкам дані про паспорти громадян. Кредитні організації, у свою чергу, інформуватимуть службу про підроблені документи. Підписана між ФМС і Асоціацією російських банків (ДАРБ) угода про взаємодію підсилить заходи безпеки при видачі кредитів фізособам, а також допоможе правоохоронним органам виявити громадян, які перебувають в розшуку і використовують підроблені, вкрадені, загублені і незаконно видані паспорти.

За словами директора ФМС Костянтина Ромодановського, в службу надходять звернення від різних банків з проханням на системній основі отримувати інформацію про громадян. "Аби регламентувати роботу і виконувати закон про захист персональних даних, ми почали співпрацювати з Асоціацією російських банків", - цитує слова Ромодановського агентство ПРАЙМ-ТАСС. Від банків, зазначив пан Ромодановський, ФМС отримуватиме інформацію про підроблені документи.

Як повідомили в прес-службі Сбербанку, при аналізі заявки на кредит взаємодія банку з ФМС в режимі онлайн дозволить істотно зменшити ризики при оцінці потенційних позичальників. Крім того, взаємодія з ФМС корисна при роботі з простроченою заборгованістю фізосіб: актуальна інформація про заміну документа, підтверджуючого особу, спрощує процедуру пошуку інформації про позичальника.

Президент ДАРБ Гарегін Тосунян повідомив РБК daily, що обмін інформацією йде вже зараз, проте він не має систематичного характеру. За його словами, масштаб шахрайства збільшується, особливо в кризовий період. "Шахраї - це невід'ємна частина організму, яка підтримує його в тонусі. Але необхідно намагатися загнати шахрайство в мінімально допустимі межі", - говорить пан Тосунян. Як зазначили в прес-службі Сбербанку, є передумови, що дозволяють зробити висновок про те, що зменшилась кількість "примітивних" шахрайств і шахраї застосовують складніші, багатоступінчасті схеми.

За словами Гарегіна Тосуняна, чим ефективнішою буде робота з виявлення шахраїв, тим менше банкам доведеться хеджуватися від цих ризиків, відповідно вони зможуть знизити ставку з кредитів. У Сбербанку також вважають, що взаємодія з ФМС може призвести до зниження ставки з певної категорії кредитів, наприклад при експрес-кредитуванні.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua