Голова ЦБ Польщі: Східна Європа за темпами відновлення економіки у 2010 році може випередити Західну


Голова ЦБ Польщі: Східна Європа за темпами відновлення економіки у 2010 році може випередити Західну

Член керуючої ради ЄЦБ і глава Центробанку Польщі Евальд Новотни вважає, що зростання економіки деяких країн Східної Європи може випередити Західну Європу.

"Протягом якогось часу було відчуття, що відновлення в Центральній і Східній Європі може бути повільнішим, ніж в західній частині ЄС. Але, як ми бачимо зараз, це було дуже песимістичною оцінкою. Фактично, в 2010 році багато країн цього регіону матимуть вищі темпи зростання в порівнянні із Західною Європою", - заявив Новотни на прес-конференції в столиці Австрії.

Чеська Республіка, Угорщина і Польща можуть підняти прогноз відносно зростання свого валового внутрішнього продукту на 2010 рік завдяки збільшенню обсягів експорту до Західної Європи з боку таких компаній як Skoda Auto AS, Gedeon Richter Nyrt. і KGHM Polska Miedz SA.

Угорщина в наступному місяці, ймовірно, також поліпшить очікування з приводу свого ВВП. "Ми переглядаємо наші економічні прогнози на поточний рік у зв'язку з поліпшенням очікувань від експортних надходжень", - зазначив в інтерв'ю Bloomberg міністр фінансів цієї країни Петер Оско. Угорщина торік звернулася до міжнародних кредиторів за позиками у розмірі 20 млрд. євро ($28,36 млрд.).

Заступник голови чеського ЦБ Мирослав Сингер уточнив, що зростання ВВП його країни в 2010 році може досягти 2%. При цьому попередній прогноз банку відносно зростання економіки складав 1,4%. Проте перспективи відновлення економіки Чехії досить крихкі, враховуючи торішнє падіння витрат домогосподарств і скорочення роздрібних продажів.

На цьому тлі очікування Сингера виглядають "дуже оптимістичними", вважає аналітик Danske Bank Станіслава Правдова. "Внутрішній попит та інвестиції залишатимуться слабкими, а зростання обсягів експорту не зможе цього компенсувати". На думку експерта, Польща "знаходиться в найкращому становищі в регіоні", а "стабілізація в Угорщині навіть ще і не почалася".

Прогноз ВВП Польщі, ймовірно, зросте в поточному році на більш ніж 1,8%. Такі очікування Центробанк країни опублікував в жовтні 2009 року, тоді як в червні минулого року оцінка збільшення обсягів ВВП становила 1,4%. При цьому Польща є єдиною країною-членом ЄС, якій вдалося уникнути рецесії в період кредитної кризи.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua