Росія, Україна та Вірменія найбільше постраждали від кризи


Росія, Україна та Вірменія найбільше постраждали від кризи

Росія, Україна та Вірменія найбільше серед країн СНД постраждали від світової економічної кризи.

Про це сьогодні повідомив журналістам голова Міждержавного статистичного комітету СНД Володимир Соколін, повідомляє ПРАЙМ-ТАСС.

"Криза показала, що в 2009 році СНД розділилося на 2 групи: є Азербайджан, Таджикистан, Узбекистан, Киргизстан, де економіка йде з плюсом, а решта країн істотно постраждали від кризи", - зазначив він.

Позитивну динаміку продемонстрували економіки Узбекистану - 8 відсотків за 3 квартали 2009 р. до аналогічного періоду 2008 р, Азербайджан - 6,1 відсотків, Таджикистан - 2,7 відсотків, Киргизстан - 2,9 відсотків. При цьому, за даними за січень-вересень 2009 р до аналогічного періоду 2008 р, падіння вірменської, української і російської економік склало 18,3, 15,9 і 9,9 відсотків відповідно.

Крім того, за словами Соколіна, за цей період реальна зарплата населення "скрізь, окрім Росії та України, зросла навіть при негативних темпах зростання економіки". Найбільше зростання зарплат продемонстрував Таджикистан - на 21,4 відсотків. Реальна заробітна плата в Росії та Україні за 3 квартали 2009 р знизилася на 3,5 і 10,1 відсотків відповідно.

Причини такої ситуації, як зазначив глава статистичного комітету, "дуже банальні". "Ми і Україна дуже залежний від зовнішніх ринків", - нагадав він, звернувши увагу на "особливу політичну ситуацію в Україні", яка також посилила проблеми економіки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua