Економіка України повернеться на докризовий рівень не раніше 2013 р.


Економіка України повернеться на докризовий рівень не раніше 2013 р.

Економіка України зможе повернутися на докризовий рівень не раніше кінця 2012 року за умови зростання ВВП на 2-5% в 2010-2012 роках, прогнозується в аналітичному огляді інвесткомпанії "Ренесанс Капітал Україна".

"Низька база порівняння в 2009 році і позитивна динаміка світових ринків повинні зумовити відновлення економічного зростання України в 2010 році. Проте проблеми банківської системи і можлива політична невизначеність після виборів президента на початку 2010 року можуть обмежити відновлення інвестиційної активності, залишаючись основними стримуючими чинниками для подальшого зростання", - зазначається в огляді.

Експерти передбачають, що за підсумками 2009 року зниження ВВП складе 12-13%.

За їх прогнозами, зростання ВВП в 2010 році складе 2,1%, в 2011 - 5,2%, в 2012 - 5,5%.

"Не дивлячись на уповільнення темпів падіння ВВП з другого кварталу 2009 року, масштаб відновлення української економіки виявився менш значним, чим ми чекали", - констатують аналітики компанії в огляді.

При цьому аналітики підкреслюють, що основною причиною позитивної динаміки ВВП стало швидше відновлення світових ринків, ніж заходи, вжиті урядом країни, зокрема, завдяки деякому відновленню в металургійному секторі на тлі поліпшення кон'юнктури на світових ринках металів.

Разом з тим експерти зазначають, що позитивна динаміка світових ринків металів і корисних копалини виявилася менш стійкою, ніж прогнозувалося спочатку, що зумовило вельми помірне зростання обсягів випуску металургійної продукції і промислового виробництва України в цілому.

Як повідомлялося, за підсумками 2009 року обсяг промислового виробництва в Україні знизився на 21,9% в порівнянні з 2008 роком. За прогнозами "Ренесанс Капітал Україна", промислове виробництво в 2010 році зросте на 3,6%, в 2011 - на 6,8%, в 2012 році темпи зростання трохи сповільняться - до 6,6%.

Аналітики також зазначили, що ситуація в банківській системі України залишається нестійкою: банки все ще не видають кредити реальному сектору в необхідному обсязі і за прийнятними ставками.

При цьому, на їх думку, невисокі темпи зростання роздрібної торгівлі відображають лише "настільки ж невелике і нерегулярне" місячне збільшення реальної заробітної плати з другого кварталу 2009 року.

При цьому, як наголошується в огляді, не дивлячись на зростання обігу роздрібної торгівлі в місячному зіставленні стабільному з травня 2009 року (виняток становив лише вересень), річне зниження обігу роздрібної торгівлі в порівнянні з 2008-м стало значним - на 20,6%.

"Сходження, населення України доки не готове витрачати заощадження, накопичені поза банківською системою, через невизначеність відносно майбутніх доходів, що відображає невизначеність у зв'язку з виборами президента", - вважають експерти.

В інвесткомпанії прогнозують зростання роздрібної торгівлі в 2010 році на 1,5%, в 2011 - на 3,5%, в 2012 - на 6%.

Крім того, аналітики відзначили значне скорочення інвестицій в основні засоби в 2009 році - приблизно на 50% в річному зіставленні.

За їх оцінками, на тлі політичної нестабільності і труднощів в переговорах з Міжнародним валютним фондом, маловірогідно, що ситуація покращиться в найближчі декілька місяців.

За прогнозами експертів, зростання інвестицій в основні засоби в 2010 році складе 4,8%, в 2011 - на 3,5%, в 2012 - на 6%.

Як зазначають експерти, значний обсяг коштів, накопичених населенням за межами банківського сектора (близько $55 млрд), може надати підтримку сукупному попиту за умови загальної стабілізації економічної і політичної ситуації, що стимулюватиме зростання у сфері роздрібної торгівлі і платних послуг.

Крім того, аналітики відзначають низку чинників, які сприятимуть зростанню інфляції в 2010 році. На їх думку, цьому можуть сприяти необхідність підвищення цін на газ для населення і комунальних підприємств, можлива волатильність курсу гривні в першому півріччі 2010 року через пом'якшення грошово-кредитної політики, а також високі інфляційні чекання бізнесу.

За прогнозами "Ренесанс Капітал Україна", зростання споживчих цін в 2010 році складе 13%, в 2011 році - 11,3%, в 2012 - 9,2%.

Як повідомлялося, в 2009 році споживчі ціни зросли на 12,3%, а базова інфляція досягла 14,9%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua