Fitch: Відновлення економіки позитивно впливає на структуроване фінансування в Європі


Fitch: Відновлення економіки позитивно впливає на структуроване фінансування в Європі

Обережне відновлення глобальної макроекономіки є позитивним чинником для європейського сектора структурованого фінансування, проте рівень безробіття продовжує зростати в багатьох країнах Європи. Це означає збереження потенціалу погіршення показників активів по європейських операціях структурованого фінансування, вважає міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings.

"Поки ще дуже рано, аби Fitch змінило загальне негативне бачення щодо рейтингів європейського сектора структурованого фінансування", - відзначає Філіп Уолш, керуючий директор в аналітичній групі Fitch зі структурованого фінансування Європи, Близького Сходу та Африки, слова якого наводяться в повідомленні агентства.

"Однак, як ми спостерігали за минулий період рецесії, зниження рейтингів, швидше за все, будуть сфокусовані на субординованих траншах. Основними винятками з цього правила є операції з цінними паперами, забезпеченими комерційною іпотекою (CMBS), і структуровані кредитні інструменти, по яких зниження були поширеніші за всіма рейтинговими категоріями", - додав він.

В квартальному звіті "Прогноз по сектору структурованого фінансування Європи, Близького Сходу та Африки" (EMEA Structured Finance Sector Outlook) агентство вказує, що основними сферами стурбованості є операції з облігаціями, забезпеченими борговими зобов'язаннями (CDO), CMBS і операції з Іспанії із споживчими кредитами і житловою іпотекою від "спеціалізованих" кредиторів.

Fitch чекає, що іспанські операції сек’юритизації іпотечних житлових кредитів (RMBS) залишаться під тиском протягом наступних 12-24 місяців зважаючи на продовження корекції на ринку житла, складнішу кредитну кон'юнктуру і різке зростання безробіття. Тоді як ці чинники продовжать зумовлювати вищі рівні прострочень і дефолтів по портфелях, агентство вважає, що операції RMBS із заставним забезпеченням з недавніми термінами видачі (після 2005 року) і вищими ризиками залишаються найуразливішими в умовах спаду.

"Серед основних європейських ринків, що використовують фінансування за рахунок CMBS, Великобританія пережила найбільш істотне зниження вартості комерційної нерухомості. В той же час настрої інвесторів щодо комерційної нерухомості у Великобританії недавно покращилися зважаючи на відносно привабливу прибутковість, особливо порівняно з іншими класами активів. Прибутковість по високоякісних активах досить швидко відновилася і зумовила швидке зростання прибутковості нерухомості протягом четвертого кварталу 2009 року, хоча такий розвиток подій був обмежений даною категорією активів. Ризик рефінансування продовжує бути присутнім по існуючих операціях в Європі, включаючи Великобританію, і може призвести до подальших знижень рейтингів по конкретних портфелях", - відзначається в огляді.

Прогноз рейтингів є "негативним" по всіх класах CDO, відображаючи тиск, який макроекономічні умови чинять на різні види базисних боржників по портфелях CDO, повідомило Fitch.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua