ІСД відмовився від лікування


ІСД відмовився від лікування

Міжнародний благодійний фонд "Україна 3000" і благодійний фонд "Дитяча лікарня майбутнього" вчора звернулися до покупців корпоративних прав корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), повідомивши їм про обіцянку ІСД профінансувати проект "Дитяча лікарня майбутнього" в обсязі $15 млн. В ІСД вважають, що дане зобов'язання не стосується корпорації, оскільки фінансування лікарні було особистим бажанням колишніх акціонерів, які продали свої права в кінці минулого року.

Вчора керівники Міжнародного благодійного фонду "Україна 3000" і благодійного фонду "Дитяча лікарня майбутнього" попередили потенційних покупців корпоративних прав ІСД про додаткові фінансові зобов'язання корпорації. Нагадаємо, в результаті операції, укладеної 31 грудня минулого року, 50%+2 акції ІСД перейшли під контроль групи інвесторів з Росії. Власниками 49,99% акцій залишилися акціонери, що діяли, - Сергій Тарута та Олег Мкртчян.

Однак, за інформацією керівників благодійних фондів, в процесі укладання угоди інвесторами ІСД не були враховані зобов'язання корпорації перед "Дитячою лікарнею майбутнього" у розмірі $15 млн. Як відомо, "Україна 3000", головою наглядової ради якої є дружина президента Катерина Ющенко, представила громадськості проект "Дитяча лікарня майбутнього" ще в 2006 році.

Лікарня на 250 ліжок задумана як сучасна дитяча установа європейського рівня, в якій працюватимуть кращі фахівці медичної галузі і використовуватимуться новітні технології. Її будівництво оцінювалося в 600 млн грн. У 2007-2008 роках фонд вів підготовку до будівництва, підписавши декілька угод про співпрацю із закордонними компаніями. У 2009 році Київрада виділила під лікарню земельну ділянку в Голосіївському районі Києва, недалеко від лікарні "Феофанія", після чого компанія "Альтис-холдинг" почала підготовчі роботи. Завершити будівництво планується в 2012 році.

В заяві фондів, опублікованій на сайті президента, стверджується, що про свою готовність фінансувати будівництво лікарні ІСД публічно оголосив в грудні 2006 року: "Ці зобов'язання в липні 2008 року були підтверджені листом за підписом голови ради директорів корпорації Сергія Тарути". А фінансовий директор фонду "Україна 3000", член правління благодійного фонду "Дитяча лікарня майбутнього" Ростислав Замлінський вчора сказав: "$15 млн - дуже велика сума, яка нам необхідна, але цей внесок добровільний. Якщо в ІСД визнають, що у них немає можливості його заплатити, ми поставимось до цього з розумінням".

На сьогоднішній день на будівництво лікарні надійшло 131,5 млн грн. з 262 млн грн., задекларованих всіма благодійниками проекту. За словами пана Замлінського, кошториси будівництва знаходяться на узгодженні на державному підприємстві "Держбудекспертиза", яке винесе висновок до 1 березня.

Між тим в ІСД не мають наміру виконувати фінансові зобов'язання перед фондами. У корпорації вважають, що вони не стосуються нових покупців акцій ІСД. "Це була воля не корпорації, а її колишніх акціонерів", - пояснив вчора віце-президент "Індустріальної групи", що управляє активами ІСД, Олександр Пилипенко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua