Moody's: Галузеві сектори країн СНД, Центральної та Східної Європи будуть поступово виходити із кризи


Moody's: Галузеві сектори країн СНД, Центральної та Східної Європи будуть поступово виходити із кризи

Галузеві сектори на ринках регіону EMEA, що розвиваються, до яких відносяться країни Близького Сходу, СНД, а також Центральної і Східної Європи, поступово долатимуть кризу, проте з відставанням від інших ринків.

Про це йдеться в звіті агентства Moody's Investors Service - "Прогноз розвитку нефінансових корпорацій регіону EMEA в 2010 р.".

Кредитоспроможність емітентів нефінансового сектора EMEA повинна стабілізуватися протягом 2010 р. у міру поступового зміцнення тенденції до економічного відродження. Проте, вказує Moody's, підтримка ліквідності на необхідному рівні залишиться для компаній цього регіону складним завданням.

В звіті агентства Moody's повідомляється, що в першому півріччі 2010 р. кількість знижень рейтингів перевищуватиме кількість підвищень, проте поступова кількість знижень рейтингів має зменшитись. "Таким чином, паритет між кількістю знижень і підвищень рейтингів, ймовірно, буде досягнутий в другій половині 2010 р. за відсутності непередбачених змін ситуації", - зазначив старший віце-президент групи корпоративного фінансування агентства Moody's Жан-Мішель Карайон.

Головними чинниками, які визначатимуть динаміку відродження всіх секторів, стануть форма і час припинення урядами програм стимулювання економічного зростання, а також очікувані ризики, пов'язані із суверенною кредитоспроможністю.

В аналізі сегменту емітентів з рейтингами спекулятивного рівня агентство Moody's прогнозує, що рівень дефолтів в Європі до кінця 2010 р. впаде нижче 4%. "Агентство Moody's чекає, що, не дивлячись на можливу стабілізацію галузевих прогнозів, негативні рейтингові дії будуть і далі робитися відносно низки емітентів з рейтингами нижчими від інвестиційних, якщо поточний низький рівень їх грошових потоків не підвищиться в 2010 р.", - підкреслив віце-президент - старший кредитний фахівець агентства Четан Моді.

Агентство Moody's присвоїло "стабільний" рейтинговий прогноз п'яти секторам регіону EMEA - автовиробництву, телекомунікаціям, електроенергетиці, нафтогазовому і медіа. "Негативний" прогноз присвоєно роздробу, виробництву будматеріалів, сталеливарному, нафтохімічному і фармацевтичному секторам.

Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service спрогнозувало "мляве" відновлення світової економіки в 2010 р. За їхніми прогнозами, в поточному році очікується не різкий підйом світової економіки, а, швидше, повернення до її трендового зростання зі стійким безробіттям і бюджетними дефіцитами.

Агентство Moody's присвоює рейтинги і публікує незалежні висновки про кредитоспроможність емітентів і кредитну якість цінних паперів, котрі ними випускаються. Moody's присвоює рейтинги борговим зобов'язанням банків, корпорацій, страхових компаній, фондів довірчого управління, регіональних і місцевих адміністрацій, держав, міжнародних утворень. Moody's також присвоює рейтинги структурованого фінансування.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua