FATF може повторно включити Україну до "чорного списку"


FATF може повторно включити Україну до "чорного списку"

FATF в лютому 2010 року може прийняти рішення про повторне занесення України до "чорного списку".

Про це говориться в повідомленні Державного комітету фінансового моніторингу, оприлюдненому на сайті уряду.

"Не дивлячись на 7-річну активну роботу уряду України і парламенту і довгождане прийняття 393 народними депутатами нового базового закону в листопаді ц.р., Україна включена до числа 25 країн, які мають реальний шанс виявитися поза рамками цивілізованого фінансового світу і відчути на собі весь вантаж санкцій, які застосовуватимуться країнами світу на виконання вимог FATF", - говориться в повідомленні.

Уточнюється, що 21-22 січня 2010 року контрольна група FATF з питань міжнародної співпраці розгляне підсумкові звіти певних країн і остаточно визначить перелік високо-ризикових юрисдикцій, який буде переданий на затвердження пленарного засідання FATF, проведення якого заплановане на 15-19 лютого 2010 року.

За інформацією Держфінмониторингу, в грудні урядова делегація України взяла участь в пленарному засіданні Спеціального комітету експертів Ради Європи з питань взаємної оцінки заходів протидії відмиванню коштів і фінансуванню тероризму (MONEYVAL) і засіданні Регіональної контрольної групи FATF для Європи/Євразії.

". Основна претензія експертів FATF - те, що Україна є однією з небагатьох країн, які не здатні імплементувати в національне законодавство положення 40+9 Рекомендацій FATF, а недосконалість норм, що діють, негативно впливає на рейтинги України, які визначаються Комітетом MONEYVAL і FATF", - говориться в повідомленні.

Як повідомляв УНІАН, 8 грудня Президент України повернув зі своїми пропозиціями Закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом", для повторного розгляду Верховною Радою.

Голова Державного комітету фінансового моніторингу України Ігор Черкаський в своїй заяві вказав на те, що вето Президента на вищезгаданий закон матиме негативні наслідки для України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua