НБУ: Девальвація курсу гривні в червні-липні ще не повною мірою позначилася на поточній динаміці інфляції — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ: Девальвація курсу гривні в червні-липні ще не повною мірою позначилася на поточній динаміці інфляції

Валюта
813
Девальвація курсу гривні впродовж червня-липня ще не повною мірою позначилася на поточній динаміці інфляції. Про це йдеться в аналітичній записці "Аналіз інфляції" за серпень 2009 року, оприлюдненій на сайті Національного банку України.
В НБУ вважають, що про вищесказане свідчить зростання базової інфляції в серпні другий місяць поспіль на 0,5%, в той же час її річний рівень залишається високим - 18,7%.
В Нацбанку відзначають, що зростання вузької базової інфляції є сигналом реалізації ризиків підвищення тренду базової інфляції. При цьому указується, що вузька базова інфляція, яка відображає вплив курсової політики, в серпні склала 0,3%, що перевищує її середнє значення за травень-липень (0,1%).
Зважаючи на лаг впливу девальвації на ІСЦ на рівні, близькому одному кварталу, в IV кварталі зростання цін імпортованих товарів прискориться.
Зниження небазової інфляції (на 1,2% за місяць) носило сезонний характер і визначалося зниженням цін на продовольчі товари, перш за все фрукти та овочі (сукупний внесок в зростання споживчих цін мінус 1 п.п.), що дозволило компенсувати вплив зростання вартості інших компонентів, зокрема, палива (на 8,7%, внесок в ІСЦ - 0,2 п.п.) і адміністративно регульованих цін (зокрема на цукор - на 8,5%, внесок в ІСЦ - 0,1 п.п.).
"Незважаючи на дефляцію споживчих цін в серпні (на 0,2%), виключення сезонної складової свідчить про значний тиск на ціни фундаментальних чинників", - йдеться в матеріалах Нацбанку.
За оцінками НБУ, з вересня поновиться зростання споживчих цін, в т.ч. за рахунок таких чинників: завершення періоду сезонного зниження ціни; підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до вимог меморандуму з Міжнародним валютним фондом; зростання цін на пальне, що мало прямий вплив на вартість транспортних послуг в серпні і чинитиме тиск на ціни інших товарів споживчого кошика в наступних періодах.
Довідка. В Україні в серпні 2009 року до липня ц.р. дефляція склала 0,2%, до серпня 2008 року - інфляція 15,3%. З початку поточного року інфляція склала 8,2%.
Державний бюджет України на 2009 рік розрахований, виходячи з показника інфляції 9,5%.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас