НБУ 27 серпня збільшив інтервенції для готівкового валютного ринку до 170 млн дол.


НБУ 27 серпня збільшив інтервенції для готівкового валютного ринку до 170 млн дол.

Обсяг продажу валюти Національним банком України (НБУ) комерційним банкам для наступної її реалізації на готівковому валютному ринку 27 серпня збільшився до $170 млн у порівнянні з $92 млн у попередній день таких інтервенцій - 25 серпня, повідомив в.о. голови НБУ Анатолій Шаповалов.

"Більше 100 банків купили валюту в Нацбанку. Ми вважаємо, що такими діями зіб'ємо ажіотаж", - сказав він в ефірі "5 каналу" у ніч на п'ятницю.

Шаповалов нагадав, що в цілому з початку 2009 року інтервенції НБУ на підтримку гривні перевищили $8 млрд, зокрема, близько $900 млн Нацбанк направив на аукціони із продажу валюти фізичним особам для обслуговування ними валютних кредитів.

Курс гривні на міжбанку з початку року знизився до 8,53 грн/$1, або на 5,62%.

В. о. голови НБУ відзначив, що в травні центральному банку вдалося заспокоїти валютний ринок, у результаті чого громадяни продали на ньому на $77 млн більше, ніж купили. Однак політична та економічна нестабільність, чергові безпідставні звинувачення НБУ знову привели до розвороту ринку, підкреслив Шаповалов.

Він нагадав, що в липні обсяг купівлі валюти населенням знову перевищив обсяги її продажу на $1,161 млрд, у результаті чого Нацбанк був змушений здійснити інтервенції на суму $1,12 млрд.

Шаповалов також відзначив, що обсяги інтервенцій перебувають у межах домовленостей з Міжнародним валютним фондом, підписи під якими поставили, крім голови НБУ, також президент, прем'єр і міністр фінансів. Він також нагадав, що останній транш МВФ у розмірі $3,3 млрд був повністю направлений уряду на погашення зовнішніх боргів і покриття дефіциту держбюджету. Тому він не збільшив можливості Нацбанку зі здійснення інтервенцій на валютному ринку.

Як повідомлялося, НБУ вирішив провести 25 і 27 серпня валютні інтервенції для підтримки курсу на готівковому валютному ринку. Куплена банками в Нацбанку безготівкова валюта повинна бути обмінена на готівкову і продана населенню протягом п'яти днів через каси банків і мережу власних пунктів обміну іноземних валют.

Курс продажу готівкової валюти населенню з коштів регулятора не може перевищувати курс, за яким вона була придбана в НБУ, більш ніж на 2%.

НБУ 25 і 27 серпня продавав валюту за курсом 8,00 грн/$1. Таким чином, з урахуванням установленого обмеження курс продажу готівкової валюти повинен становити до 8,16 грн/$1. Крім того, НБУ заборонив банкам здійснювати операції із продажу готівкової валюти одній особі в сумі, еквівалентній понад 8 тис. грн в один операційний день.

Валюту в Нацбанку 25 серпня придбало кілька десятків банків, тоді як інші зберігали курс купівлі долара 8,35-8,45 грн/$1, що створило гарні можливості для арбітражних угод.

Перша інтервенція НБУ не привела до істотних результатів: коли на другий день виділена Нацбанком валюта закінчилася, курс на готівковому ринку залишився на рівні, який був до початку інтервенцій, - близько 8,45 грн/$1.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua