НБУ пообіцяв Ющенку розробити стратегію для стабілізації гривні


НБУ пообіцяв Ющенку розробити стратегію для стабілізації гривні

Президент України Віктор Ющенко провів зустріч з першим заступником голови Національного банку України Анатолієм Шаповаловим. Шаповалов доповів главі держави про стан справ щодо стабілізації національної валюти, повідомляє головна служба інформаційної політики Секретаріату президента.

За словами першого заступника голови НБУ, для виконання доручення Президента Нацбанк провів нараду з комерційними банками, де була обговорена поточна ситуація. "Ми визначили три робочих групи - з валютних, монетарних питань і банківського сектору. Зараз йде напрацювання нормативних актів, які ми, думаю, протягом тижня обговоримо і запропонуємо ті стратегічні цілі, які потрібно реалізувати для нормалізації ситуації", - сказав Шаповалов.

В той же час, на думку аналітика інвестиційної групи "Сократ" Михайла Сальникова, падіння курсу гривні, що спостерігається останнім часом, не стало несподіваним. Експерт нагадав, що раніше більшість вітчизняних експертів попереджали про те, що в серпні-вересні в Україні матиме місце зростання курсу долара. "Тобто це не стало несподіванкою – у нас є виплати по евробондах у серпні-вересні, потім у нас починаються виплати по синдикованих кредитах, крім того, скоро почнеться закачування газу в підземні сховища. Тобто це все збільшує попит на долар і його курс починає зростати", - сказав експерт.

При цьому Сальников відзначив, що попит на іноземну валюту викликаний також і психологічним чинником. "Оскільки це зростання було очікуваним, то політика багатьох українських інвесторів, як приватних, так і корпоративних була побудована на тому, що до серпня сидіти в гривні і отримувати високі відсотки по гривневих активах, а потім виходити в кеш і переходити в долар", - вважає він.

На думку економіста інвестиційної компанії Concorde Capital Андрія Пархоменка, основною причиною недавнього різкого падіння курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є відсутність інтервенцій з боку Національного банку Україна. За його словами, учасники валютного ринку припускають, що експортери прагнуть притримувати валютну виручку з метою вигіднішого продажу валюти надалі. В той же час, слабка активність НБУ відносно підтримки гривні може бути викликана тиском з боку Міжнародного валютного фонду, вважає експерт.

Восени в Україні варто чекати подальшого зростання курсу долара, вважає керівник інформаційно-аналітичного центру "Форекс Клуб" Микола Івченко. На його думку, вересень буде непростим місяцем, оскільки на цей період очікуються пікові платежі по суверенному боргу України і по квазі-суверенних боргах НАК "Нафтогаз України" і Укрексімбанку, які будуть сприяти збільшенню попиту на валюту. "То, що буде 9 грн/дол., я впевнений практично на 100%", - сказав він.

Кажучи про нинішнє підвищення курсу долара в Україні, Івченко відзначив, що не дивлячись на відсутність фундаментальних чинників, які сприяли б послабленню вітчизняної валюти, на ринку присутні панічні і спекулятивні настрої. "Ситуація по торговому балансу, по фінансовому рахунку не погіршала. Але різко зріс попит на готівковому ринку і поки НБУ з цією ситуацією справитися не може. Порівняно з травнем обсяг покупок на готівковому ринку зріс у 2,3 рази", - сказав він.

Відзначимо, тижнем раніше прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко спростувала заяву Президента Віктора Ющенка про те, що уряд нібито ослабляє гривню. "За валютно-кредитну політику в країні за Конституцією і законодавством відповідають Національний банк і Президент, який призначає голову НБУ. Але я не хочу конфронтацій, зараз не час для змагань гілок влади, потрібно об'єднувати зусилля для боротьби з головним ворогом - світовою кризою і ніхто мене не втягне ні в які протистояння", - сказала прем'єр-міністр.

Нагадаємо, 18 серпня ц.р. Ющенко заявив, що слабка бюджетна політика уряду є єдиною загрозою стабільності національної валюти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua