Екс-голова НБУ Тігіпко вважає непослідовною політику НБУ на валютному ринку


Екс-голова НБУ Тігіпко вважає непослідовною політику НБУ на валютному ринку

Колишній голова Національного банку Сергій Тігіпко вважає непослідовною нинішню політику НБУ на валютному ринку.

Про це сказано в повідомленні прес-служби Тігіпко.

"Непослідовна політика Нацбанку веде до збільшення негативних перспектив у суспільстві й економіці...Лише після того, як курс на міжбанку наблизився до 8,5 гривень за долар, Нацбанк отямився й вирішив вийти з інтервенціями на валютний ринок. А що далі? Я не бачу послідовних дій регулятора, спрямованих на те, щоб заспокоїти населення й зменшити ажіотажний попит на валюту", - сказано в повідомленні.

Тігіпко зазначив, що, продаючи 25 серпня валюту на міжбанку для потреб готівкового ринку по 8,0 UAH/USD, Нацбанк установив максимальне 2% відхилення курсу продажу цієї валюти банками населенню від курсу її купівлі банками в НБУ.

Однак таке обмеження, як вважає екс-голова НБУ, банки не будуть виконувати.

"Запропонований Нацбанком коридор в 2% не знизить вартість валюти на готівковому ринку. Банки вже навчилися заробляти на валюті введенням різних комісій, формально дотримуючись кордонів встановленого коридору", - зазначив Тігіпко.

На його думку, у такій ситуації НБУ повинен зайнятися суворим адмініструванням діяльності банків і припинити будь-які спроби спекуляцій на валютному ринку.

Як повідомляло агентство, раніше НБУ заявив про рішення продавати інвалюту на міжбанку для потреб готівкового ринку 25 й 27 серпня.

25 серпня НБУ продавав долари для цих цілей по 8,0 UAH/USD.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua