Чи позаду найгірше в українській економіці?


Чи позаду найгірше в українській економіці?

Екс-міністр фінансів України Віктор Пинзеник вважає, що ситуація в українській економіці розвивалася за навіть гіршим сценарієм, ніж той, який він прогнозував у своїй доповідній записці, що супроводжувала його заяву про відставку.

Про це він сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі на прохання дати оцінку економічній політиці уряду і стану української економіки.

Пинзеник заявив, що ситуація вимагала непростих і непопулярних рішень, але потрібних для того, щоб звести до мінімуму втрати економіки і відновити економічне зростання.

Він з жалем констатував, що готовності до таких рішень не було минулого року і немає зараз.

"Мова йде про нереальний бюджет. Він від самого початку був закладений з нереальними показниками, тому що в умовах, коли економіка падала, бюджет був порахований на економічне зростання. В результаті дефіцит бюджету є досить значним. Позичити гроші дуже важко, майже неможливо, бо ринки закриті не тільки для України, а Україна з такими боргами є дуже несприятливою для запозичень. Такі запозичення або дорогі, або неможливі, і залишається випробуваний варіант, який є вкрай небезпечним - варіант, який я називаю "Національний банк України", - сказав він.

Пинзеник також прокоментував рішення Верховної Ради, яка 21 серпня подолала вето Президента на закон про фінансування Євро-2012. За його словами, мало хто звертає увагу на те, що ці кошти, 10 мільярдів гривень, у бюджеті не передбачені, відтак ухвалений парламентом закон передбачає друк гривень Нацбанком. Пинзеник назвав це дуже небезпечним процесом.

Він утримався від однозначної відповіді на запитання, чи позаду найгірше в українській економіці. За його словами, ще існують ризики, здатні призвести до "страшних ускладнень". При цьому Пинзеник згадав загрозу емісії.

"Що зараз відбувається в економіці? Другий квартал вийшов дещо кращим, ніж я очікував. Хоча темпи спаду є дуже великі. У деяких секторах є певне зменшення темпів падіння: будівництво, промисловість; сільське господарство на піднесенні +3,8% за липень. Посилюється спад у торгівлі, сфері послуг...", - сказав він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua