Ринок українських акцій у п'ятницю продемонстрував змішану динаміку


Українські фондові майданчики в п'ятницю закрилися різноспрямовано, незважаючи на зовнішній позитив: індекс "Української біржі" виріс на 1,5% - до 1134,09 пункту, індекс фондової біржі "ПФТС залишився практично на рівні попереднього дня, втративши 0,05% і склавши 446,62 пункту.

Внутрішнє новинне тло цього дня було помірковано негативним.

Національний банк України (НБУ) заявив про збільшення в липні частки проблемних кредитів у сукупному обсязі наданих українськими банками позик на 0,7 процентних пункту - до 6,17%.

"За попередніми даними НБУ, у липні істотно погіршився стан поточного рахунку платіжного балансу України, що разом з подоланням вето президента на зміни в держбюджет-2009 у частині фінансування Євро-2012 зробило істотний тиск на міжбанківський валютний ринок", - сказав агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик інвестгрупи "ТАСК" В'ячеслав Іванишин, коментуючи підсумки торгів.

Аналітик інвестгрупи "Сократ" Валерія Коцур відзначила, що увага ринку знову на боці "блакитних фішок". Причому попитом користувалися акції фінансового сектора, продовжували зміцнюватися на тлі підтримки з боку уряду папери коксохімзаводів, додала вона.

Керівник відділу торгівлі цінними паперами ІК "Трійка Діалог Україна" Володимир Грищенко підкреслив, що тиждень завершився на мажорній ноті завдяки підйому на сировинних ринках, а також позитивній динаміці на світових майданчиках. Разом з тим експерт відзначив зниження обсягів торгів, а також падіння апетиту до ризику в інвесторів, що є "провісником корекції на ринку".

Зі свого боку в "Сократі" прогнозують, що, незважаючи на нестабільну ситуацію на зовнішніх ринках, дані про зростання продажів будинків на вторинному ринку нерухомості США, а також висловлення глави ФРС Бена Бернанке про те, що світова економіка виходить зі стану рецесії, підтримає настрої "биків" на вітчизняному ринку.

На "Українській біржі" у п'ятницю вже другий день показали найбільше зростання акції компаній другого ешелону: банку "Форум" (+10,35%), Ясиновського коксохіму (+7,39%), Стахановського вагонобудівного заводу (+6,52%). Також підросли акції Райффайзен Банку Аваль (+3,06%), Єнакієвського металургійного заводу (+1,30%), "Укрнафти" (+1,53%).

На "Українській біржі" у п'ятницю укладені 435 угод на суму 11,1 млн грн.

На "ринку котирувань" ПФТС у п'ятницю обвалилися акції "Луганськтепловозу" (-22%) і "Мотор-Січі" (-9,0%). Найбільше зростання зафіксовано за акціями банку "Форум" (+12,1%), також подорожчали акції Харцизького трубного заводу (+4,76%).

На "ринку котирувань" ПФТС у п'ятницю укладені 22 угоди на суму 1,7 млн грн.

На "ринку заявок" ПФТС підросли акції банку "Форум" - на 3,44%, Алчевського меткомбінату - на 2,51%, "Укрнафти" - на 2,15%. Просіли акції "Мотор-Січі" - на 4,04% і Райффайзен Банку Аваль - на 3,8%.

На "ринку заявок" ПФТС у цей день укладені 78 угод на суму 9 млн грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua